Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Plzeňský biskup Holub bude dvě hodiny denně rozmlouvat s lidmi o obavách a potížích

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 30. března 2020 19:00
Plzeňský biskup Holub bude dvě hodiny denně rozmlouvat s lidmi o obavách a potížích

Biskup Tomáš Holub
Autor: Člověk a víra / Lucie Horníková

Plzeň - Plzeňský biskup Tomáš Holub bude od 31. března dvě hodiny denně na telefonu pro lidi, kteří si s ním budou chtít promluvit o svých obavách či potížích. Nabídka zavolat nebo poslat sms platí pro všechny lidi z plzeňské diecéze, ne jen pro věřící, řekl dnes Holub ČTK.

Na příjmu na telefonním čísle 733 147 777 bude od pondělí do soboty od 11:00 do 13:00 zhruba do Velikonoc, v případě potřeby i déle. „V současné situaci, kdy mnoho lidí trápí obavy o budoucnost, kdy jsou sami, protože jsou v karanténě, nebo jsou odloučeni od svých blízkých, vnímám, že komunikovat je velmi potřeba. Proto jsem se rozhodl nabídnout svůj čas pro komunikaci s lidmi z mé diecéze, ať už jsou to věřící nebo hledající nebo nevěřící,“ řekl Holub. Volajícím chce naslouchat a povzbudit je. „Pokud by to pomohlo alespoň jednomu člověku, dává to smysl,“ řekl.

Současná doba a omezení kvůli koronavirové krizi podle něj otevřela nové možnosti komunikace kněžích s věřícími. Faráři jim volají, mluví s nimi, modlí se s nimi na dálku, žehnají jim nebo jim vyřizují biskupovy pozdravy. Pořádají se konferenční hovory a videohovory se společnou motlitbou.

„Já jsem obvolal všechny kněží, aby byli v tom telefonování a navazování kontaktů aktivní. A mám radost, že oni takto aktivně pečují o ty, kteří jsou jim svěřeni,“ řekl biskup. Po telefonu podle něj kněží nemohou pouze udělovat svátosti. „To znamená eucharistie, svátost smíření nebo pomazání nemocných. To jsou věci, které telefonicky nejdou. Všechny ostatní věci jsou různými formami možné a otevírá se nový prostor, který spojuje digitální techniku s motlitbou, což byla v minulosti taková země neznámá,“ dodal Holub.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 316)