Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Na Květnou neděli se v brněnské diecézi rozezní kostelní zvony

Kraje: Jihomoravský / / ČTK / 2. dubna 2020 11:43
Na Květnou neděli se v brněnské diecézi rozezní kostelní zvony

Brněnská katedrála svatého Petra a Pavla
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Brno -

V brněnské diecézi se v neděli v 11:00 na pět minut rozezní zvony v kostelech. Pokyn k vyzvánění dal biskup Vojtěch Cikrle. Přeje si, aby se zvony staly pro všechny lidi dobré vůle signálem ke společné modlitbě. U příležitosti pandemie nového typu koronaviru Cikrle také rozeslal pastýřský list, oznámila dnes ČTK mluvčí biskupství Martina Jandlová.

Podle Cikrleho "koronavirová doba" ukazuje svět křehčí a zranitelnější, než si lidé doposud mysleli, že je. Nikdo neví, jak dlouho pandemie potrvá a jak se bude vyvíjet.

"Přinesla však už i něco velmi pozitivního - vlnu vzájemné solidarity a nejrůznější formy obětavé služby a pomoci druhým v nasazení lékařů, zdravotních sester, policistů, hasičů, charitních pracovníků, politiků i běžných občanů, kteří nezištně pracují a finančně přispívají pro dobro ostatních. Všem jim za to patří upřímné poděkování," uvedl Cikrle.

Biskup poděkoval také kněžím, ale i rodinám, které napříč generacemi přijaly nouzová opatření, žijí spolu mnohdy v malém izolovaném prostoru a snaží se hledat nové cesty k sobě navzájem.

Společná modlitba na Květnou neděli má být podle Cikrleho gestem sounáležitosti. "Zapomeňme na zlobu, svár, nenávist a všechna zklamání. Snažme se smířit a odpustit si navzájem a obraťme se k Bohu, který je i v těchto chvílích náš milující Otec," napsal Cikrle.

Letošní Velikonoce budou podle biskupa vzhledem k uzavřeným kostelům a zákazu shromaždování neobvyklé. "Po stránce vnější zcela určitě. Jestli po stránce vnitřní, to záleží na každém z nás," míní biskup.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
26%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
52%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
13%
 
(Počet hlasů celkem: 117)