Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež: Uzdravování po epidemii musí být spravedlivé

Ze světa / vlu / ČTK / 19. dubna 2020 23:51
Papež: Uzdravování po epidemii musí být spravedlivé

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative commons

Vatikán - Papež František vyzval svět, aby při uzdravování z epidemie způsobené koronavirem myslel na všechny a neopomenul žádnou část společnosti. Jinak to podle něj povede k ještě horší nákaze. Papež poprvé za více než měsíc opustil Vatikán a dnešní mši na neděli božího milosrdenství sloužil v téměř prázdném římském kostele Santo Spirito in Sassia.

Pontifex řekl, že při uzdravování z nemoci covid-19 nadešel čas napravit všeobecnou nespravedlnost, která oslabuje zdraví celého lidstva.

„Tato pandemie nám připomíná, že mezi těmi, kdo trpí, neexistují hranice. Přišel čas odstranit nerovnosti a nespravedlnost, která podkopává kořeny lidstva. Prokazujme milosrdenství tomu nejslabšímu. Jedině tak vytvoříme nový svět,“ uvedl papež během bohoslužby.

„Teď, když očekáváme pomalé a namáhavé uzdravování z pandemie, existuje riziko, že zapomeneme na ty, kdo zůstali v pozadí. Můžeme pak být zasaženi ještě horším virem, totiž sobeckou lhostejností. Virem, jenž se šíří dojmem, že je život lepší, když je lepší pro mě, a že všechno bude dobré, když je to dobré pro mě,“ řekl František.

Papež naposledy z Vatikánu vyšel 15. března, aby se v Římě pomodlil za ukončení pandemie. Neděle božího milosrdenství připadá u katolíků na první neděli po Velikonocích.

V Itálii nemoc covid-19 usmrtila už přes 23.000 lidí. Vatikán se podrobil nařízení italských úřadů a pro veřejnost se uzavřel, papež proto slouží bohoslužby a dává audience bez přítomnosti veřejnosti.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
48%
 
Nevím, nemám na to názor
2%
 
Není to pro mě podstatné
22%
 
(Počet hlasů celkem: 120)