Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Pardubická farnost se připravuje na veřejné bohoslužby

Kraje: Pardubický / / ČTK, red. / 24. dubna 2020 11:36
Pardubická farnost se připravuje na veřejné bohoslužby

Kostel svatého Bartoloměje v Pardubicích
Autor: Wikipedia.org

Pardubice -

Kostel svatého Bartoloměje v Pardubicích v pondělí opět zahájí bohoslužby. Podle vládního nařízení mohou být bohoslužby znovu otevřené pro veřejnost, ale maximálně pro 15 lidí. Na ranní a polední obřad víc lidí obvykle nechodí. ČTK to řekl arciděkan římskokatolické farnosti Antonín Forbelský.

"Někdo ovšem bude stát u vchodu a vyšší počet lidí dovnitř nepustí. Roušky, dezinfekce, rozestupy být problém neměl. Lidem, kteří chodili pravidelně, kostel chybí, bohoslužby jsou pro ně důležité, jsou za to vděční," řekl Forbelský.

Eucharistické liturgie budou ve všední dny slaveny třikrát denně, v neděli se konat nebudou, protože bývají víc naplněné a je o ně větší zájem. Předsíň kostela svatého Bartoloměje je otevřená každý den od 8:00 do 18:00 i v době nouzového stavu. V 11:00 se konají hodinové adorace a tiché modlitby, v neděli trvají tři hodiny.

"A také jsem zachovali zpovědi při zachování bezpečnostních pravidel a lidé přistupovali k jednotlivému svatému přijímání. Online mše jsme nedělali, starší farníci nemají přistup na internet. Sledovali přenosy na televizi Noe nebo je poslouchali na rádiu Proglas," uvedl Forbelský.

Roušky a dezinfekci farnost má. V kostele je umístí. Ochranné prostředky jim nabídli a dodali také farníci. Už nyní farnost pravidelně dezinfikuje kontaktní místa v kostele, nadále v tom bude pokračovat. "Jsme zabezpečení," dodal Forbelský.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
26%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
47%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
19%
 
(Počet hlasů celkem: 70)