Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Charita pomůže hladovějícím indickým rodinám. Karanténa je pro miliardovou zemi těžkou zkouškou

Domácí zpravodajství / / caritas.cz, red. / 7. května 2020 10:19
Charita pomůže hladovějícím indickým rodinám. Karanténa je pro miliardovou zemi těžkou zkouškou

Ilustrační foto: indické děti
Autor: https://pixabay.com/

Hradec Králové - Ve druhé nejlidnatější zemi světa, kde Diecézní charita Hradec Králové 20 let pomáhá chudým dětem a jejich rodinám, bylo již potvrzeno 60 tisíc případů nákazy novým typem koronaviru a počty nově nakažených klesají jen velmi pomalu. Na komplikace nemoci v zemi zemřely dva tisice lidí a uzdravilo se necelých 18 tisíc Indů. Celonárodní karanténa byla v Indii již dvakrát prodloužena a mnohé rodiny jsou ohroženy hladem. Diecézní charita se proto obrací na dárce i veřejnost s prosbou o pomoc dětem podporovaným v projektu Adopce na dálku a jejich rodinám. Příspěvky je možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700. 

Na plošnou karanténu nejvíc doplácí nejchudší rodiny, které přišly v důsledku zastavení ekonomiky o svoji obživu. Vláda sice zavedla přídělový systém potravin a hygienických potřeb, ale bohužel se nedostane ke všem potřebným. Naši partneři v indických oblastech Bangalore a Belgaum, kteří jsou zapojeni do distribuce potravinové pomoci, se tak chystají rozvést zásoby základních potravin (konkrétně rýži, luštěniny, olej, cukr a sůl) přímo rodinám zapojeným do projektu Adopce na dálku. Finanční prostředky na tento účel zatím získávají narychlo od místních dárců. Cena potravinového balíčku pro jednu rodinu se pohybuje od 160 do 670 Kč. Jakákoliv pomoc od českých dárců je proto vítána.

„Uděláme vše pro to, abychom mohli být indickým rodinám v nouzi oporou i v následujících letech alespoň v takovém rozsahu jako doposud. Uvědomujeme si, že to bude mimořádně obtížné, protože řada našich dosavadních dárců bude muset řešit vlastní existenční problémy,“ říká ředitelka Diecézní charity Hradec Králové Anna Maclová. Reálně hrozí, že na zahraniční humanitární a rozvojovou pomoc bude letos méně finančních prostředků než v uplynulých letech.

Hradecká Diecézní charita se obrací s velkou prosbou na všechny, kdo se sami kvůli nouzovému stavu neocitli ve finanční nouzi. „Pokud si to můžete dovolit, prosíme Vás o mimořádný příspěvek na vzdělávání dětí, které letos nedostanou pravidelný příspěvek od svých dárců. Pomozte nám překlenout toto náročné období. Byla by nesmírná škoda, kdyby děti zapojené do našeho projektu Adopce na dálku, přišly kvůli současné pandemii o naději na lepší budoucnost. Budeme vděční za jakýkoliv příspěvek,“ vzkazuje ředitelka Anna Maclová.

Příspěvky je možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (UniCredit Bank). Bližší informace o charitní pomoci v Indii najdete na webu adopce.hk.caritas.cz. Více také na www.hk.caritas.cz.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
22%
 
Ne
23%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 82)