Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Noc kostelů bude letos komornější

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 11. června 2020 18:02
Noc kostelů bude letos komornější

Ilustrační foto
Autor: www.nockostelu.cz

Česká republika -

Noc kostelů v pátek 12. června bude mít letos po celé republice komornější podobu. Důvodem je koronavirová pandemie, která ovlivnila přípravy akce. Letos se k ní připojí zhruba polovina kostelů oproti minulým ročníkům. Období pandemie bylo obtížné pro pořadatele, aby se scházeli a připravovali programy. 

S nápadem nechat kostely otevřené dlouho do noci přišel mimoděk jeden z vídeňských kostelníků, když opomněl po večerní bohoslužbě kostel zavřít a lidé do něj přicházeli i dlouho po setmění. Od roku 2005 se už kostely ve Vídni otevřely cíleně a během následujících let se tato aktivita postupně rozšířila do dalších zemí.

V Česku se akce poprvé konala v roce 2009 a o rok později už měla celostátní rozměr. Noc kostelů je ekumenický projekt a sdružuje kostely a modlitebny různých křesťanských církví. Bližší informace i program lze najít na stránkách www.nockostelu.cz.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 128)