Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Generální audience papeže Františka budou opět s věřícími

Ze světa / kir / ČTK / 28. srpna 2020 13:06
Generální audience papeže Františka budou opět s věřícími

Vatikán -

Od příští středy se budou papežské audience opět konat za účasti věřících. Po poradě se zdravotnickými úřady o tom ve středu rozhodl papež František, informovala agentura DPA. Bez veřejnosti se audience konaly kvůli šíření koronaviru od března.

Příští Františkova generální audience se uskuteční ve středu od 9:30 na nádvoří svatého Damasa v Apoštolském paláci ve Vatikánu. Účast veřejnosti je možná bez předchozího přihlášení. Podle agentury AFP bude ale na místě k dispozici jen 500 židlí.

Před pandemií se audience 83letého papeže konaly většinou na Svatopetrském náměstí. Poslední středeční generální audience se na něm uskutečnila 26. února. Kvůli šíření koronaviru od března Vatikán zakázal účast veřejnosti a následně audience začal vysílat přes internet.

Na dnešní generální audienci - zatím poslední vysílané výhradně po internetu - papež znovu připomněl, že "pandemie prohloubila sociální problémy a nespravedlnost". Virus podle Františka vzešel z "nemocného hospodářství". "V dnešním světě malý počet bohatých vlastní více než všichni ostatní... To je do nebe volající nespravedlnost," dodal.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 131)