Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Kardinál Duka požehnal kontrarozvědce BIS a jejímu praporu

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 5. září 2020 15:42
Kardinál Duka požehnal kontrarozvědce BIS a jejímu praporu

Arcibiskup pražský na návštěvě BIS
Autor: www.bis.cz

Praha - Kardinál Dominik Duka ve středu slavnostně požehnal Bezpečnostní informační službě (BIS) a jejímu praporu. Kontrarozvědka o tom informovala na svých webových stránkách. Duka popřál přítomným důstojníkům, aby vytrvali ve své službě a obstáli ve všech zkouškách. Ředitel BIS Michal Koudelka uvedl, že v setkání vidí řadu symbolů a jedním z nich je, že církvi stejně jako tajné službě leží na srdci osud ČR.

Duka požehnal příslušníkům BIS a jejímu praporu dnes dopoledne. "Bože, prosíme, požehnej tento prapor, který se stal symbolem těch, kteří se rozhodli zvláštním způsobem nasadit se v boji se zlem a ve skrytosti sloužit své vlasti," uvedl podle kontrarozvědky. Všem příslušníkům tajné služby pak popřál, aby vytrvali ve službě zemi a obstáli ve všech zkouškách.

Koudelka uvedl, že požehnání praporu je pro BIS symbolem víry ve společné sdílené hodnoty. "Je aktem žádajícím v duchu tisíciletých tradic ochranu pro naše důstojníky, kteří chrání ČR proti teroristům, aktivitám nepřátelských zpravodajských služeb, extremistům pravicovým i levicovým a mnoha dalším hrozbám," řekl.

"Čelíme čas od času pokusům zastrašit nás, znevěrohodnit nás, ovlivnit naše postoje a rozhodnutí, leč marně," dodal Koudelka. Kontrarozvědku dlouhodobě kritizuje prezident Miloš Zeman, naposledy v květnu v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál BIS a další tajnou službu Úřad pro zahraniční styky a informace označil za naprosto zbytečné. Prezident také přes opakované návrhy odmítl jmenovat Koudelku do generálské hodnosti.

Prapor BIS obsahuje klíčové atributy její činnosti, uvedla kontrarozvědka. Z jedné strany mu dominuje znak BIS a z druhé velký státní znak držený dvěma lvy. Orlice ve znaku služby vyjadřuje bystrost, ostražitost, houževnatost, rychlost a respekt. Poloha státního znaku na hrudi orlice symbolizuje nadřazení státních zájmů nad zájmy osobní. Částečné překrytí státního znaku křídlem vyjadřuje ochranu státnosti a ve spojení s obrazem orlice naznačuje, že za každým pokusem o narušení ochrany bude následovat postih.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)