Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Holešově se chystá odhalení památníku smíření za účasti nuncia, biskupa Jednoty bratrské či rabína

Kraje: Zlínský / kir / ČTK / 8. října 2020 11:48
V Holešově se chystá odhalení památníku smíření za účasti nuncia, biskupa Jednoty bratrské či rabína

Pozvánka na odhalení památníku smíření v Holešově
Autor: www.holesov.cz

Holešov (Kroměřížsko) - V Holešově na Kroměřížsku se na neděli chystá odhalení takzvaného památníku smíření, jehož autorem je sochař Ondřej Oliva. Slavnostní akt završí rekonstrukci náměstí svaté Anny a masných krámů. Kovová socha ve tvaru stromu symbolizuje smíření jednotlivých náboženství, která se v Holešově setkávala, sdělila dnes ČTK mluvčí tamní radnice Hana Helsnerová.

Dílo ozdobí bronzové stuhy, na kterých je nápis Miluj bližního svého jako sebe samého, a to v češtině, latině a hebrejštině. "Památník bude dominovat souběžně dokončenému náměstí svaté Anny, které by se mělo stát novým společenským a kulturním centrem města Holešova," uvedla mluvčí.

Památník připomene historické soužití katolického, protestantského a židovského obyvatelstva města. Právě u náměstí, kde bude stát, kdysi podle historika a památkáře holešovské radnice Karla Bartoška končilo židovské město. "Jednotlivá náboženství se tam stýkala a prolínala a častokrát spolu i násilně soupeřila," řekl už dříve ČTK Bartošek.

Odhalení památníku je naplánované na 11:30. Přítomen by u něj měl být mimo jiné papežský nuncius Charles Daniel Balvo, který předtím bude pravděpodobně předsedat bohoslužbám ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Podle Helsnerové obdrželi pozvánku na odhalení památníku rovněž biskup Jednoty bratrské a brněnský rabín.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
29%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
49%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 160)