Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Zemřel rabín Jonathan Sacks, podlehl rakovině

Ze světa / vlu / Vlastní zpráva / 7. listopadu 2020 21:45
Zemřel rabín Jonathan Sacks, podlehl rakovině

Rabín Jonathan Sacks
Autor: Evropský parlament

Velká Británie - Vrchní rabín britského Commonwealthu Jonathan Sacks zemřel dnes brzy ráno ve věku 72 let. Zprávu o úmrtí oznámili jeho spolupracovníci na Sacksově twitterovém účtu po ukončení šabatu. Rabín Sacks se s rakovinou už dvakrát léčil, před měsícem mu byla diagnózovaná potřetí.

Jonathan Sacks byl jeden z nejvýznamnějších současných náboženských myslitelů a filozofů, v roce 2016 obdržel Templetonovu cenu. Aktivně vstupoval do veřejného života a vedl dialog s představiteli ostatních náboženství i ateisty. Ve svých knihách řešil například otázku jak čelit náboženskému násilí, obhajobu Bohem ustanovené lidské rozmanitosti a vztah náboženství a svobody. Byl autorem desítek knih, některé byly přeloženy také do češtiny.

Byl také zastáncem slučitelnosti vědy a náboženství. „Věda věci rozebírá na kousky, aby viděla, jak fungují. Náboženství je dává dohromady, aby zjistilo, co znamenají,“ uvedl například ve své knize Velké partnerství: věda, náboženství a hledání smyslu (The Great Partnership: Science, Religion, and the Search for Meaning) v roce 2011.

Hlavním rabínem pro většinový britský ortodoxní směr byl Sacks 22 let, od roku 1991 do roku 2013. Byl ženatý a měl tři děti.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

8. 8. 2022 8:45 / AKTUALIZOVÁNO

V Římě zemřel slovenský kardinál Jozef Tomko

16. 2. 2021 12:02

Zemřel filosof a překladatel Jan Sokol

15. 1. 2021 11:15 / AKTUALIZOVÁNO

Zemřel jezuita Jan Rybář


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 204)