Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Česko si připomnělo Červenou středu a s ní pronásledované pro víru

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 25. listopadu 2020 8:13
Česko si připomnělo Červenou středu a s ní pronásledované pro víru

Ilustrační foto - červeně nasvícený Nový kostel v Litomyšli
Autor: Facebook.com / Daniel Kvasnička

Praha - Česká republika se znovu připojila k mezinárodní iniciativě Červená středa, která chce připomínat utrpení pronásledovaných pro víru. Program v Praze začne konferencí v Karolinu o pronásledování pro víru ve světě, po ní bude následovat společná křesťansko-židovská modlitba a průvod kolem tří červeně nasvícených budov. Ty jsou symbolem Červené středy.

Akci organizuje společně Česká biskupská konference s Ekumenickou radou církví v ČR, Federací židovských obcí v ČR a Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku. Ten pořádá konferenci, která ale bude kvůli pandemii bez účasti veřejnosti pouze v on-line režimu. "Na konferenci se připojí i Falah Hasan, zástupce náboženské komunity jezídů nebo promluví i Yohanna Petros Mouche, arcibiskup z Mosulu," uvedl předseda správní rady institutu Pavel Svoboda, který myšlenku Červené středy přinesl do České republiky.

Po společné židovsko-křesťanské modlitbě ve Velké aule Karolina bude následovat průvod kolem červeně nasvícených budov, kde se už počítá i s účastí veřejnosti. Průvod půjde z Karolina ke kostelu sv. Havla, ke kostelu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí a bude ukončen u Staronové synagogy. Akce je oficiálně nahlášené shromáždění, tedy je povolena účast až 100 osob ve skupinách po 20.

V Praze bude kromě zmíněných budov nasvíceno třeba Rudolfinum, Petřínská rozhledna nebo budova Poslanecké sněmovny. V Brně bude nasvícené Mahenovo divadlo, v Třebíči Bazilika svatého Prokopa a v Olomouci katedrála sv. Václava.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
58%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
25%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
17%
 
(Počet hlasů celkem: 12)