Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V Rusku se chystá nový proces se zakázanými jehovisty

Ze světa / juml / ČTK / 25. listopadu 2020 8:35
V Rusku se chystá nový proces se zakázanými jehovisty

Ilustrační foto: Shromáždění Svědků Jehovových v Sále Království
Autor: wikipedia.org / Wikipedia Commons

Moskva - Ruští vyšetřovatelé otevřeli nový trestní případ proti členům Svědků Jehovových v Rusku. Domovní prohlídky se uskutečnily ve více než dvou desítkách regionů, oznámila včera agentura Interfax s odvoláním na mluvčí kriminální ústředny. Zadrženým vůdcům jehovistů hrozí až deset let vězení, dodala. Ruský nejvyšší soud před třemi lety na žádost úřadů tuto náboženskou společnost zakázal jako extrémistickou organizaci. Řada jehovistů už v Rusku skončila ve vězení, jiní vyvázli s pokutou či podmíněnými tresty.

"Vyšetřovatelé spolu s policisty, agenty tajné služby FSB a členy (paramilitární) gardy uskutečnili domovní prohlídky ve více než dvou desítkách ruských regionů. Odhalili a zadrželi řadu organizátorů a členů, kteří podstoupí nezbytné vyšetřovací úkony," řekla mluvčí.

Zadržení jsou stíháni kvůli "vytvoření řídícího centra Svědků Jehovových v Rusku" i "konspirativním schůzkám": v jednom moskevském bytě se jehovisté tajně modlili a studovali náboženskou literaturu.

V Rusku se ke Svědkům Jehovovým hlásilo asi 170.000 věřících, po celém světě okolo osmi milionů. Hnutí vzniklo v 70. letech 19. století kolem kazatele Charlese Russella v Pensylvánii. V Česku jsou Svědkové Jehovovi od roku 1993 registrováni jako církev a v roce 2018 se k nim hlásilo asi 15.000 lidí.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)