Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kostely mohou od pátku pro bohoslužby nabízet jen 20 procent kapacity

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 15. prosince 2020 12:21
Kostely mohou od pátku pro bohoslužby nabízet jen 20 procent kapacity

Ilustrační foto: kostel v Sazovicích. Návrh architektonického studia Atelier Štěpán
Autor: Tomáš Bergman

Česká republika - Počty lidí na bohoslužbách se s přechodem na čtvrtý stupeň systému PES sníží od pátku z 30 na 20 procent kapacity kostela. Maximální povolenou obsazenost lze využít jen pro sedící účastníky bohoslužeb, uvedl v pondělí po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Od 3. prosince, kdy v zemi platil třetí stupeň protiepidemického systému, mohli věřící zaplnit kostel až z 30 procent jeho kapacity. V platnosti zůstává, že mezi sedícími v jedné řadě musí být dvoumetrové rozestupy.

Ve třetím i čtvrtém stupni platí pro bohoslužby zákaz hromadného zpěvu. Některé diecéze se již před dnešním oznámení vlády rozhodly, že letos neuspořádají tradiční půlnoční vánoční mše. Protože bude znovu platit zákaz nočního vycházení, lidé by se jich nemohli zúčastnit. Budou tedy třeba v čase předtím, než začne zákaz platit, tedy před 23:00, nebo se uskuteční v on-line režimu. Později udělila vlada pro půlnoční výjimku.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 348)