Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Na pozemku pro nový kostel v Neratovicích už je voda i elektřina

Kraje: Středočeský / juml / red. / 16. prosince 2020 23:21
Na pozemku pro nový kostel v Neratovicích už je voda i elektřina

Architektonicky návrh je dílem architekta Zdeňka Fránka 
Autor: Farnostneratovice.cz

Neratovice - Neratovice na Mělnicku nemají kostel. Nutno však dodat zatím, protože jsou aktuálně už pokládány základy k novému multifunkčnímu centru kardinála Berana. Děje se tak díky příspěvkům lidí, kteří během pouhých 14 dní darovali chybějících 90 000 Kč potřebných k doplacení vodovodní přípojky.

„Mám opravdu velkou radost z toho, že se částku 90 000 Kč na vodu do kostela podařilo získat během pouhých dvou týdnů, a to díky téměř 70 drobným dárcům, může se tak pokračovat ve stavbě“ uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je společně s režisérem Jiřím Strachem patronem sbírky.

„Celkově tak už je pozemek zasíťovaný, protože kromě vodovodní přípojky byla z dřívějších darů zajištěna i ta elektrická,“  dodal Zdechovský. Sbírka běží i nadále a organizátoři dál budou vděční za každý příspěvek.

Kostel se snaží postavit předně farníci Neratovické farnosti a občané Neratovic a okolí, kterým záleží na tom, jak město vypadá a jak se v něm bude žít. Kostel s multifunkčním centrem totiž bude mít významný společenský přesah, protože kromě pastorační činnosti a pořádání svateb poslouží i k pořádání koncertů, výstav a dalších kulturních akcí. Okolní hřiště a zážitková stezka se mohou stát místem rekreace a setkávání lidí.

Stavba nového kostela v Neratovicích by měla začít příští rok. Stavební povolení by mohlo být podle neratovického faráře Petera Kováče vydáno v lednu nebo v únoru, stavba ale začne pravděpodobně až ve druhé polovině roku.

 

 

Více informací ke sbírce Voda pro kostel:

https://www.darujme.cz/vyzva/1201769

https://zdechovsky.eu/aktuality/neratovicky-kostel-potrebuje-vodu

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 318)