Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Arcibiskup Jan Graubner byl propuštěn z nemocnice. Cítí se již lépe

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 22. prosince 2020 0:22
Arcibiskup Jan Graubner byl propuštěn z nemocnice. Cítí se již lépe

Arcibiskup Jan Graubner
Autor: Clovekavira.cz / František Ingr

Olomouc - Olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který byl před více než třemi týdny hospitalizován kvůli koronaviru, byl v pondělí dopoledne propuštěn do domácího ošetřování. ČTK to dnes potvrdil mluvčí arcibiskupství Jiří Gračka. Dvaasedmdesátiletý arcibiskup olomoucký a metropolita moravský podstoupil test na covid 25.listopadu, kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu byl o několik dní později převezen do nemocnice.

"Mohu potvrdit, že arcibiskup byl dnes propuštěn z nemocnice k domácímu ošetřování," uvedl mluvčí bez podrobnějších informací ohledně arcibiskupovy rekonvalescence.

Arcibiskup odpoledne uvedl, že se cítí již daleko lépe, i když k plnému návratu do služby to bude ještě chtít trochu trpělivosti. "Velmi rád při této příležitosti děkuji všem, kteří se za mé zdraví modlili. Situace byla vážná a já jsem Pánu za vše poděkoval a byl připraven odejít do jeho milosrdenství, ale zároveň jsem slíbil v práci pokračovat, pokud on bude chtít," uvedl arcibiskup na stránkách olomouckého arcibiskupství www.ado.cz.

Při příležitosti svého propuštění poděkoval všem, kdo se za jeho uzdravení modlili, ať už na Velehradě, v olomoucké katedrále, v kněžském semináři či v zahraničí. Zároveň věřící požádal, aby v modlitbách za úplné ukončení pandemie pokračovali.

Arcibiskup byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci poslední listopadový víkend, umístěn byl na ARO a dostával podpůrnou léčbu kyslíkem. Test na covid-19 podstoupil kvůli tomu, že se nemoc krátce před tím vyskytla v okruhu jeho blízkých spolupracovníků. Pozitivní výsledek koronavirového testu se potvrdil také u pomocného biskupa a generálního vikáře Josefa Nuzíka.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 226)