Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Ve věku 102 let zemřel evangelický farář Jan Pokorný a emeritní člen synodní rady

Domácí zpravodajství / kir / e-cirkev.cz, red / 23. prosince 2020 21:11
Ve věku 102 let zemřel evangelický farář Jan Pokorný a emeritní člen synodní rady

Evangelický farář Jan Pokorný
Autor: www.e-cirkev.cz

Brno - V neděli 20. prosince zemřel ve věku 102 let  farář Jan Pokorný. Dlouholetý pastýř ve farním sboru Českobratrské církve evangelické Brno I. a Prosetín. Po dvě období působil i jako člen synodní rady a náměstek synodního seniora.

„Do budoucnosti vám přeji: nebojme se, postupujme statečně kupředu ve šlépějích Pána Ježíše Krista, plně mu důvěřujme, nedejme se svést z Jeho cesty. Jen když On vede svůj lid, tak nikdo a nic mu nemůže zabránit v cestě do budoucnosti…“

…těmito slovy zdravil před dvěma lety Jan Pokorný plný sál pražského Obecního domu. Evangelická církev si tehdy připomínala 100 let od založení. A dva dny na to slavil své sté narozeniny také Jan Pokorný.

S Českobratrskou církví evangelickou ho nepojilo jen téměř shodné datum narození, ale především přes padesát let věrné služby ve sborech Brno I. a Prosetín u Bystřice nad Pernštejnem. A po dvě období také v synodní radě jako náměstek synodního seniora.

Poslední rozloučení proběhne v Brně v kostele J. A. Komenského (Červený kostel) v úterý 29. prosince 2020 od 13.00 hod. Obřad bude možno sledovat na www.cervenykostel.cz.

Jeho videopozdrav v Obecním domě je zde. K poslechu i čtení pak rozhovor pro časopis Český bratr

Na začátku letošního roku zemřel i jeho mladší bratr významný biblista Petr Pokorný.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 275)