Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František vyhlásil Rok rodiny, potrvá více než rok

Ze světa / kir / ČTK / 27. prosince 2020 19:51
Papež František vyhlásil Rok rodiny, potrvá více než rok

Ilustrační foto
Autor: Unsplash.com / Gift Habeshaw

Vatikán -

Papež František dnes v den, kdy si církev v liturgickém kalendáři připomína Svatou rodinu, ohlásil Rok rodiny věnovaný úloze rodiny v církvi, podpoře párů na cestě k manželství a při obtížích partnerského života. Učinil tak při modlitbě Angelus, píše agentura AFP. Rok rodiny začne 19. března 2021 na den svatého Josefa a vyvrcholí 26. června 2022 desátým Světovým setkáním rodin v Římě.

Papež také vyzdvihl "výchovnou roli rodiny (...) založenou na lásce." Vyzval lidi, aby dávali přednost odpuštění před neshodami. "V rodině jsou tři slova, o která je třeba dbát: prosím, děkuji a promiň," řekl papež František. Představil také plán Vatikánu na podporu partnerských dvojic v časech dobrých i zlých, zmínil i nutnost podpory rodin "raněných" současnou krizí.

"Myslím na rodiny, které v posledních měsících ztratily svého člena nebo byly zkoušeny pandemií. Myslím také na lékaře, zdravotní sestry a všechny pracovníky ve zdravotnictví, jejichž práce v první linii proti šíření koronaviru má významný dopad na rodinný život," řekl papež František.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 115)