Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Joe Biden se před inaugurací zúčastnil bohoslužby v katolické katedrále

Ze světa / kir / ČTK / 20. ledna 2021 20:42
Joe Biden se před inaugurací zúčastnil bohoslužby v katolické katedrále

46. prezidentem Spojených států se stal Joe Biden
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Washington - Demokrat Joe Biden, který se dnes stal 46. prezidentem Spojených států, zahájil dnešní program účastí na bohoslužbě. Konala se v římskokatolické katedrále svatého Matouše, která se nachází nedaleko Bílého domu ve Washingtonu. Biden je teprve druhým katolíkem v čele Spojených států. Prvním byl John Kennedy, který byl šéfem Bílého domu v letech 1961 až 1963.

Bohoslužby se kromě Bidena a jeho manželky Jill zúčastnila také budoucí viceprezidentka Kamala Harrisová s manželem Dougem Emhoffem. Na Bidenovo pozvání se připojili také členové Kongresu včetně šéfa republikánské většiny v Senátu Mitche McConnella, šéfa senátních demokratů Chucka Schumera, předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové a lídra sněmovních republikánů Kevina McCarthyho.

Ranní bohoslužba v den inaugurace je tradicí. V posledních stech letech se většinou konala v episkopálním kostele svatého Jana na washingtonském Lafayettově náměstí, kterému se přezdívá Kostel prezidentů.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)