Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Hradecké biskupské školy předají vysvědčení většinou elektronicky

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 26. ledna 2021 9:15
Hradecké biskupské školy předají vysvědčení většinou elektronicky

Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Creative commons

Hradec Králové - Předávání pololetního vysvědčení na biskupském gymnáziu a biskupské základní škole v Hradci Králové bude tento týden většinou na dálku elektronicky. Pouze žáci první a druhé třídy základní školy si výpis vyzvednou ve třídách. Biskupské školy v Hradci Králové budou pololetí hodnotit, jak je zvykem, známkami, řekl ČTK ředitel Jiří Vojáček. Hradecké biskupské gymnázium je osmileté nebo čtyřleté, je právně sloučené s hradeckou biskupskou základní a mateřskou školou.

"Budeme známkovat úplně normálně, a to ze všech předmětů, tedy i z tělocviku. Na začátku školního roku během září a října nějaké známky z tělocviku mají," řekl Vojáček.

Ministerstvo školství doporučilo školám vzhledem k mimořádným podmínkám kvůli opatřením, která mají zpomalit šíření koronaviru, využít na vysvědčení slovního hodnocení, případně známky doplněné slovním hodnocením.

"Většina ročníků dostane fyzicky vysvědčení, v našem případě výpis za pololetí, až ve chvíli, kdy se vrátí do lavic. Doufám tedy, že to někdy nastane," uvedl Vojáček.

Na gymnáziu letos studuje více než 600 studentů a na základní škole asi 250 žáků, další jsou v mateřské škole.

Uzavření škol loni na jaře a nyní se projevuje u žáků a studentů hradeckých biskupských škol odlišně. Podle Vojáčka ale mají obě období, kdy většina dětí studuje on-line, společné to, že se ztrácí kvalita mezilidských vztahů.

"Měl jsem pocit, že jarní fáze většinu bavila, bylo to něco nového. Teď mi připadá, že jsou z toho všichni už poněkud unavení. Trvá to s přestávkami tři čtvrtě roku. Dětem na základce i studentům na gymnáziu chybí sociální kontakty," sdělil Vojáček. Podle něj navíc distanční výuka nenahradí plně prezenční výuku. "Přesvědčili jsme se, že distanční výuka nejde tolik do hloubky," dodal ředitel

V roce 2009 bylo hradecké biskupské gymnázium právně sloučeno se Základní školou a mateřskou školou Jana Pavla II., kterou také zřizuje královéhradecké biskupství. Později k nim přibyla ještě nově vzniklá základní umělecká škola. Název svazku hradeckých církevních škol zřizovaných biskupstvím, které mají jednoho ředitele, je Biskupské gymnázium, církevní základní škola, mateřská škola a základní umělecká škola Hradec Králové.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
66%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
22%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 77)