Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Kvůli účasti na bohoslužbě není možné překročit hranice okresu, ostatní podmínky zůstávají stejné

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 28. února 2021 19:37
Kvůli účasti na bohoslužbě není možné překročit hranice okresu, ostatní podmínky zůstávají stejné

Ilustrační foto
Autor: Člověk a víra / Zdeněk Poruba

Celá ČR - Od 1. března se v České republice výrazně zpřísní epidemická opatření. Do 21. března bude omezen volný pohyb mezi okresy a mimo hlavní město Praha, které se považuje za jeden okres. Pro cesty zahrnuté ve výjimkách, tedy například cesty do práce či za lékařem, bude povinné předložit čestné prohlášení. Účast na bohoslužbách není zahrnutá do výjimek, není tedy možné kvůli nim překročit hranice okresu.

Ostatní omezení pro bohoslužby zůstávají nezměněné. Tedy je možné naplnit 10 % kapacity kostela nebo jiné místnosti určené pro náboženské obřady  k sezení. „…přičemž účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí na sedadlech, dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel, před vstupem do vnitřního prostoru si dezinfikují ruce, nedochází k podávání ruky při pozdravení pokoje,“ stojí v usnesení vlády České republiky z 26. února.

Platí také zákaz hromadného zpěvu s výjimkou sboru nebo zpěváků na odděleném místě tak, aby bylo zabráněno šíření kapének.

Dovolena je také individuální duchovní služba, tedy bohoslužby, obřady a duchovní doprovázení, kterých se kromě duchovního účastní jedna rodina, která sdílí společnou domácnost.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
26%
 
Ne
19%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 42)