Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Ekumenická rada církví s Federací židovských obcí společně nominují Michala Klímu do Rady ČT

Domácí zpravodajství / kir / ERC, red. / 14. března 2021 10:14
Ekumenická rada církví s Federací židovských obcí společně nominují Michala Klímu do Rady ČT

Michal Klíma, předseda správní rady Nadačního fondu obětem holocaustu a místopředsedu správní rady Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky
Autor: archiv Michala Klímy

Praha - Ekumenická rada církví (ERC) se připojuje k Federaci židovských obcí a společně nominují do Rady České televize Michala Klímu, předsedu správní rady Nadačního fondu obětem holocaustu a místopředsedu správní rady Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

Ekumenická rada církví považuje nezávislou a vyváženou činnost médií, zejména těch veřejnoprávních, za jeden z klíčových faktorů pro fungování demokratické společnosti a za nástroj ochrany práv občanů, včetně práva na svobodu myšlení, svědomí a náboženského vyznání.

"Úlohou mediálních rad je vykonávat veřejnou kontrolu, ale také chránit veřejnoprávní média před nepatřičnými politickými tlaky. Věříme, že Michal Klíma v tomto směru bude platným a odpovědným členem Rady ČT," uvádí se ve stanovisku ERC. 

Nominován je i Zbigniew Jan Czendlik nebo Ilja Racek

Celkem je na členství v Radě České televize navrženo 54 kandidátů. Kompletní seznam uvádí server www.mediaguru.cz. Volební výbor z nich příští týden vybere 12 finalistů pro volbu Poslaneckou sněmovnou.  Ta by se mohla uskutečnit 18. března. Sněmovna má zvolit čtyři členy Rady ČT. Mimo jiné je nominovám i známý katolický kněz Zbigniew Jan Czendlik, kterého navrhlo občanské sdružení Cesta 121. Cesta 121 je charitativní organizace podporující stárnoucí katolické duchovní.

Další církevní organizace - Diecézní charita ostravsko-opavská - nominovala Mgr. Ilju Racka. Ilja Racek je český politik, režisér a publicista. V minulosti byl náměstkem ministra kultury ČR a ředitelem Televizního studia ČT v Ostravě.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 86)