Olomoucká teologie natáčí dokument o životě lidí během pandemie
Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 5. dubna 2021 16:41Olomouc - Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci se rozhodla v pěti dílech dokumentárního cyklu zachytit životní příběhy lidí během pandemie covidu-19. Prostor v něm mají dostat zdravotníci, rodiče-samoživitelé, podnikatelé, děti i senioři. Cílem je ukázat, s jakými těžkostmi se obyčejní lidé musejí vyrovnávat, nejen v profesní rovině, ale také v osobním životě. ČTK o tom informovali zástupci univerzity. Tvůrci cyklu zároveň hledají protagonisty, kteří by se chtěli o svůj příběh podělit.
Dokumentární cyklus bude režírovat Markéta Kopejtková. "Hlavním cílem těchto videí je sdílení několika lidských osudů, které zasáhla pandemie covidu-19 a která se dotýká nás všech. Chceme lidem touto cestou pomoci. Ukázat jim, že se v těžké situaci nenacházejí sami, a dodat jim odvahu, aby nepropadali beznaději. Více než kdy jindy nám přijde důležité se neuzavírat, mluvit o problémech a ukazovat na ně," uvedla režisérka.
Protagonistou úvodního dílu bude přednosta Kliniky anesteziologie a resuscitace ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady František Duška. Další díly cyklu chtějí dát prostor matkám a otcům samoživitelům, studentům, lidem, kteří musí po několika letech ukončit své podnikání, a také těm, kterým na covid-19 zemřel někdo blízký. Důležitým tématem bude také díl o konspiračních teoriích, uvedli tvůrci dokumentárního cyklu.
Podle děkana fakulty není cílem dokumentu lovit senzace. "Považujeme za důležité natočit příběhy lidí z těchto subkultur, aby jejich výpověď pomohla lidem, kteří se nacházejí v podobné situaci. Důležité je samo sdílení příběhů - člověk si uvědomí, že v tom není sám. Věříme, že síla těchto dokumentů se ukáže i v době, kdy budeme na těžké časy s covidem už jen vzpomínat. Dokumenty přispějí také k zachycení důležitého společenského mezníku," uvedl děkan Peter Tavel.
Tvůrci snímku se v této souvislosti zároveň obracejí na veřejnost, která by se chtěla se svými příběhy zapojit do natáčení. Potřeba je k tomu stručně popsat, jak jim covid-19 zasáhl do života, a tyto podklady zaslat do poloviny dubna Janě Cohlové z Institutu sociálního zdraví CMTF UP na e-mailovou adresu jana.cohlova@oushi.upol.cz
Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:
Související zprávy a články
Počet lidí na svatbách, pohřbech a bohoslužbách by se mohl zvýšit
27. 7. 2016 17:39Deník Le Monde odmítá přispívat k propagandě teroristů
Aktuální zprávy
4.12.2024 8:21Letohrad získá kapli sv. Jana Nepomuckého, plánuje tam otevřít památník barokních poutí
4.12.2024 8:21Vědecká knihovna Olomouc získala do fondů významnou sbírku judaik a hebraik
2.12.2024 12:12Prokop Brož byl jmenován královéhradeckým pomocným biskupem
Diskuze k zprávě
Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.
Bankovní spojení
Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010