Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Evangelíci ve Vrchlabí spolupracují s Diakonií na projektu terapeutické zahrady

Kraje: Královéhradecký / kir / e-cirkev.cz, red / 27. dubna 2021 20:07
Evangelíci ve Vrchlabí spolupracují s Diakonií na projektu terapeutické zahrady

Terapeutická zahrada ve Vrchlabí
Autor: e-cirkev.cz

Vrchlabí - Ve vrchlabské farní zahradě sboru Českobratrské církve evangelické vzniká projekt, který spojuje místní komunitu, práci Diakonie a tamější farní sbor. Připravuje se tu zahrada, kde se pěstují nejen zelenina, bylinky, květiny a stromy, ale především sousedské vztahy a dobré lidské společenství, uvádí server e-cirkev.cz.

Klienti Diakonie si ji navrhli společně se zahradní architektkou i lidmi z nejbližšího okolí. Od začátku jde o společné dílo, které má plnit nejen terapeutické účely, ale být především oázou uprostřed města. Místem odpočinku i setkávání.

„Otevřená zahrada nabídne prostor pro trávení volného času obyvatel z okolí. Část vyvýšených záhonů vyhradíme zájemcům o pěstování z řad veřejnosti. V centru zahrady okolo altánu vznikne prostor na pořádání kulturních akcí. Při pěstování zeleniny a pořádání společenských akcí se přirozeně propojuje svět lidí s handicapem a bez něj,“ plánují zástupci diakonického střediska Světlo ve Vrchlabí.

Odkazují přitom také na důležitost přírodního rozměru. Zahradní terapie využívá ozdravných účinků přírody. Péče a pozorování, jak něco roste, jaké má biorytmy, pomáhá člověku pochopit a uvědomit si svoje vlastní potřeby, rozvíjí jemnou motoriku, učí spolupracovat a komunikovat s ostatními, pomáhá získat odpovědnost a pracovní návyky. Dává prostor zažít úspěch při sklízení vlastních plodů, rozvíjet všímavost k okolí a relaxovat.

Evangelíci ve Vrchlabí spolu s Diakonií ČCE – střediskem Světlo ve Vrchlabí odstartovali projekt, který lze podpořit ve veřejné internetové sbírce. Na terapeutickou zahradu zatím přispěly dvě stovky dárců z celého Česka.

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Filmana
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 891)