Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Kardinálská konzistoř bude hlasovat o sedmi kanonizacích. Mezi nimi je i misionář Foucauld

Ze světa / kir / cirkev.cz, red. / 27. dubna 2021 20:32
Kardinálská konzistoř bude hlasovat o sedmi kanonizacích. Mezi nimi je i misionář Foucauld

Poustevna Charlese de Foucaulda na vrcholové plošině Assekremu v pohoří Ahaggar v jižní oblasti Sahary
Autor: Wikipedia.org / Patrick Gruban / Creative Commons

Vatikán - Papež František bude v pondělí 3. května od 10.00 hodin v Sále konzistoře Apoštolského paláce předsedat slavení dopolední liturgie hodin a řádné veřejné konzistoři o kauzách svatořečení sedmi blahoslavených mužů a žen. Mezi nimi je i francouzský misionář Charles de Foucauld (1858-1916). Foucauld byl francouzský důstojník, katolický kněz a mnich žijící poustevnickým způsobem života mezi Tuaregy na Sahaře v Alžíru.

V roce 1916 byl zavražděn před svojí poustevnou. Byl členem řádu trapistů, později nově založené kongregace Malých bratří Ježíšových. Ty později doplnily i Malé sestry Ježíšovy. Malé komunity této kongregace žijí i v Čechách.

Prvním v seznamu navržených je indický laik a mučedník bl. Lazar Devasahayam (1712-1752), který jako konvertita z hinduismu položil svůj život za víru ve své rodné zemi na jihu Indie. Druhým v pořadí je francouzský kněz bl. César de Bus (1544-1607), zakladatel Kongregace kněží křesťanské nauky. Třetím je italský kněz bl. Luigi Maria Palazzolo (1827-1886), zakladatel řeholní kongregace Sester chudých (Institut Palazzolo). Čtvrtým je italský kněz bl. Giustino Maria Russolillo (1891-1955), zakladatel Společnosti Božích povolání a Kongregace sester Božích povolání.

Jako pátý figuruje v seznamu  již zmiňovaný Charles de Foucauld. Dále je to rodačka z Itálie, působící v Latinské Americe, řádová sestra bl. Marie Františka od Ježíše, vlastním jménem Anna Maria Rubatto (1844-1904), zakladatelka kapucínských terciářek v severoitalském Loanu. Sedmou v pořadí, která uzavírá seznam kandidátů svatořečení, je italská řeholnice bl. Marie Dominica Mantovani (1862-1934), spoluzakladatelka a první generální představená Institutu malých sester Svaté rodiny.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
19%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 84)