Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii

Domácí zpravodajství / kir / Charita / 6. května 2021 17:20
Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii

Ilustrační foto
Autor: www.hk.caritas.cz

HRADEC KRÁLOVÉ - Celý svět se znepokojením sleduje, jak se Indie vypořádává s následky pandemie covid-19. Tamní nemocnice se potýkají s nedostatkem kyslíku, lůžek a personálu, mnozí lidé umírají doma bez jakékoliv léčby. Diecézní charita Hradec Králové proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii, pro které indičtí partneři charitního projektu Adopce na dálku již operativně zřídili potřebná léčebná centra.

„V uzavřených školách jsme zřídili provizorní zdravotnická střediska, kde pomáháme nemocným. Katolická církev v Bangalore také provozuje tři nemocnice. Kromě toho vypomáháme pozůstalým uspořádat důstojné poslední rozloučení. Budeme nesmírně vděční za jakoukoliv pomoc,“ popisuje aktuální situaci ve své oblasti indický arcibiskup v Bangalore Peter Machado, partner hradecké Diecézní charity v projektu Adopce na dálku a rozvojové pomoci.

„K lidem ve zmíněných oblastech nás pojí dlouholetá přátelství, proto jsme se rozhodli pomoci, když vidíme, jak těžkými zkouškami nyní prochází. Předem upřímně děkuji všem, kteří se do sbírky zapojí a projeví tak svoji solidaritu a lidskost,“ sděluje Aneta Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

"Pokud můžete, zapojte se, prosím, do sbírky určené na pomoc indickým sirotkům, strádajícím rodinám a nemocným, " dodává ředitelka Maclová. Finanční dary určené na výše uvedenou pomoc lze zasílat na sbírkové konto: 1387434288/2700 (uveďte variabilní symbol 54000).

„Čeští dárci projevili velkou solidaritu už loni na jaře v době největšího lockdownu, kdy na potravinovou pomoc hladovějícím v Indii přispěli přes jeden milion korun a pomohli tak více než dvěma tisícům chudých rodin. Děkujeme a věříme, že společně pomůžeme strádajícím lidem v Indii i v aktuální krizové situaci,“ připojuje se Vojtěch Homolka, vedoucí projektu Adopce na dálku, který je neustále ve spojení s indickými partnery.

Indie za poslední den hlásí rekordní nárůst nových případů koronaviru, 412.262. Zemřelo dalších 3980 nakažených, také nejvíce od začátku pandemie. Nemocnice v zemi nejsou schopny přijímat nové pacienty.

Více informací o pomoci hradecké Diecézní charity v Indii najdete na webu www.hk.caritas.cz a www.adopce.hk.caritas.cz.

 

 

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 275)