Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Starokatolíci v Jizerských horách oslaví Nanebevstoupení Páně v Desné

Kraje: Liberecký / kir / Vlastní zpráva / 14. května 2021 21:20
Starokatolíci v Jizerských horách oslaví Nanebevstoupení Páně v Desné

Slavení liturgie ve starokatolickém kostele v Desné
Autor: www.facebook.com/starokatolicidesna/

Desná - Desenská farnost Starokatolické církve zve na Poutní eucharistickou slavnost při příležitosti svátku Nanebevstoupení Páně. Bude se konat v neděli 16. 5. od 14:00 ve stejnojmenném kostele.

Neogotický kostel, zasvěcený Nanebevstoupení Páně vystavěl v letech 1889 až 1890 stavební podnikatel Stephan Umann z Dolního Polubného. Areál doplňuje jednoduchá fara, která leží severovýchodně od kostela. Kostel byl v roce 1995 prohlášen kulturní památkou.

Areál starokatolického kostela a fary se nachází na vyvýšeném pahorku uprostřed obce. Kostel i fara vytvářejí hodnotný soubor typických pseudoslohových sakrálních staveb na Jablonecku z konce 19. století. Památková ochrana se vztahuje na kostel jako celek, včetně konstrukcí a výplní otvorů, exteriéru i interiéru.

Starokatolická církev je křesťanskou církví, která se v několika fázích s gradací v druhé polovině 19. století po prvním vatikánském koncilu oddělila od římskokatolické církve pro nesouhlas v základních doktrinárních otázkách, především pak v oblasti papežské neomylnosti.

Starokatolická církev považuje za závazných sedm ekumenických koncilů prvního tisíciletí, stejně jako pravoslavní. Užívá Nicejsko-konstantinopolské vyznání bez Filioque. Církev uznává sedm svátostí. Církev odmítá dogmata, která vyhlásila římskokatolická církev v průběhu druhého tisíciletí (resp. po r. 1054).

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)