Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Arthur Roche nahradil Roberta Saraha v čele Kongregace pro bohoslužbu a svátosti

Ze světa / kir / vaticannews / 29. května 2021 17:09
Arthur Roche nahradil Roberta Saraha v čele Kongregace pro bohoslužbu a svátosti

Prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti arcibiskup Arthur Roche, někdejší biskup z anglického Leedsu
Autor: vatikannews

Vatikán - Papež František jmenoval prefekta Kongregace pro bohoslužbu a svátosti. Stal se jím arcibiskup Arthur Roche, někdejší biskup z anglického Leedsu a dosavadní sekretář tohoto vatikánského úřadu.

Místo prefekta Kongregace pro bohoslužbu a svátosti bylo neobsazené od 20. února letošního roku, poté co z důvodu věku odstoupil kardinál Robert Sarah. Podobně jako v případech dalších vatikánských dikasterií (Kongregace pro nauku víry, Papežská rada pro mezináboženský dialog), papež František jmenoval do čela úřadu dosavadního sekretáře, v tomto případě britského arcibiskupa Arthura Roche, povolaného do Vatikánu papežem Benediktem XVI. v roce 2012.

Arcibiskup Roche se narodil v roce 1950 v Battley Carr nedaleko Leedsu. Teologii vystudoval ve španělském Valladolidu a v roce 1975 byl vysvěcen na kněze ve své rodné diecézi. Mezi různými úkoly, které později zastával, zmiňme organizaci návštěvy Jana Pavla II. v Yorku roku 1982. V letech 1991- 96 studoval na Papežské gregoriánské univerzitě a byl spirituálem Anglické koleje v Římě. V roce 2001 jej Jan Pavel II. jmenoval pomocným biskupem Westminsteru. Krátce nato se stal koadjutorem leedské diecéze, do jejíhož čela nastoupil jako sídelní biskup od roku 2004. Zastával rovněž roli předsedy Mezinárodní komise pro angličtinu v liturgii, která připravila nový překlad Římského misálu publikovaný v roce 2011. O rok později jej Benedikt XVI. povolal do Vatikánu jako sekretáře Kongregace pro bohoslužbu a svátosti.

Na uprázdněné místo sekretáře této Kongregace jmenoval papež František Vittoria Francesca Violu,  biskupa italské Tortony, kterému zároveň udělil arcibiskupskou hodnost. Vice-sekretářem byl současně jmenován Aurelio García Marcías, dosavadní ředitel úřadu Kongregace pro bohoslužbu a svátosti, který byl zároveň jmenován titulárním biskupem Rotdonu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 86)