Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V kostele sv. Anežky na pražském Spořilově se koná poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 25. června 2021 15:11
V kostele sv. Anežky na pražském Spořilově se koná poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou

Libuše Šafránková (1953-2021)
Autor: Facebookový profil farnosti sv. Anežky České na Spořilově

Praha - V kostele sv. Anežky na pražském Spořilově se dnes až do 14 hodin konalo poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou. V deštivém počasí si do místa, kam oblíbená herečka léta chodila, našlo cestu několik stovek lidí. Čekali již před otevřením kostela, pořadatelé je pouštěli dovnitř po skupinkách kvůli dodržení protiepidemických opatření. 

V kostele je vystavena rakev ze světlého dřeva, na které je postaven růžový taneční střevíček připomínající zřejmě nejslavnější roli Šafránkové, titulní postavu z filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku. Z obou stran rakve jsou věnce věnované Národním divadlem a Činoherním klubem.

Většina těch, kdo do kostela přinášejí herečce růži či jinou květinu, se pak venku podepisovala do kondolenční knihy. Venku také mohou lidé sledovat přenos z interiéru kostela na velkoplošné obrazovce. Na ní bude od 16:00 přenášena i pohřební bohoslužba, která se uskuteční jen v úzkém rodinném kruhu a pro pozvané hosty.

Zádušní mše a uložení na hřbitově se uskuteční o týden později 2. července v jejích rodných Šlapanicích u Brna. Oblíbená herečka Libuše Šafránková zemřela 9. června po dlouhé nemoci ve věku 68. let. Ztvárnila mnoho filmových i divadelních rolí, zejména v pražském Činoherním klubu. S láskou, obdivem a úctou na ni vzpomínají herečtí kolegové i filmoví a divadelní režiséři.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 167)