Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František se pomodlil za oběti tornáda na jižní Moravě

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 28. června 2021 12:34
Papež František se pomodlil za oběti tornáda na jižní Moravě

Papež František
Autor: Flickr.com, / Mazur/catholicnews.org.uk

Vatikán - Papež František se včera pomodlil za lidi, které na jižní Moravě postihlo tornádo. V modlitbě, kterou pronesl ke Svatopetrskému náměstí, se zmínil o mrtvých, zraněných i těch, kteří museli opustit živlem zničené domovy.

„Ujišťuji o své blízkosti obyvatele jihovýchodní části České republiky, kteří byli zasaženi silným tornádem. Modlím se za zemřelé a zraněné a za ty, kteří museli opustit své domovy, jež byly vážně poškozeny,“ řekl papež František v pravidelné nedělní modlitbě Anděl Páně. Obyvatele jihovýchodní části České republiky také ujistil, že jim je nablízku.

Ve čtvrtek extrémní bouře, krupobití a tornádo postihly Břeclavsko a Hodonínsko. Na následky bouře zemřelo pět lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Škody na poničených domech, automobilech a dalším majetku se odhadují ve stovkách milionů korun.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 743)