Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papežovu operaci provázely podle médií komplikace, zotavuje se ale dobře

Ze světa / kir / ČTK / 5. července 2021 16:52
Papežovu operaci provázely podle médií komplikace, zotavuje se ale dobře

Papež František
Autor: Bohumil Petrík

Vatikán - Nedělní plánovanou operaci, při níž lékaři odebrali papeži Františkovi část tlustého střeva, provázely podle místních médií komplikace. Operace čtyřiaosmdesátileté hlavy katolické církve trvala asi tři hodiny. Vatikán dnes oznámil, že papež už je při vědomí a dýchá bez pomoci přístrojů. Informovala o tom agentura ANSA.

Vatikánský mluvčí Matteo Bruni dnes řekl, že papežův zdravotní stav je dobrý, papež je při vědomí a sám dýchá. Na římské klinice Gemelli zůstane podle něj sedm dní, pokud se nevyskytnou komplikace. Původně média psala, že papeže propustí z nemocnice po pěti dnech.

Deník Il Messaggero napsal, že operaci provázely komplikace, které blíže nespecifikoval. Deník ale uvedl, že lékaři chtěli původně zákrok provést laparoskopicky, po zahájení operace se ale rozhodli k chirurgickému řezu. Právě proto zřejmě papež zůstane v nemocnici déle, po laparoskopických zákrocích se obvykle propouští do domácí péče dříve.

O papežově plánové operaci informoval Vatikán v neděli. Zákrok byl nutný, protože papež trpěl zúžením střeva. Lékaři mu polovinu tlustého střeva v neděli večer odebrali.

Mnozí už popřáli papeži brzké uzdravení. Například italský premiér Mario Draghi vyjádřil "vřelé přání rychlé rekonvalescence", podobně jako italský prezident Sergio Mattarella.

 

Vatikán: Papež se po operaci uspokojivě zotavuje 

Papež František se uspokojivě a průběžně zotavuje po nedělní plánované operaci, při níž mu lékaři odebrali část tlustého střeva. Uvedl to ve středu 7.7. mluvčí Vatikánu Matteo Bruni. Papež se podle něj pravidelně stravuje a infuzní léčba byla pozastavena.

"Papež je dojat mnoha vzkazy a projevy přízně, které v posledních dnech dostal," uvedl Bruni. Brzké uzdravení papeži popřáli v uplynulých dnech další náboženští vůdci, hlavy států a politici. Za brzké zotavení papeže se modlili katolíci po celém světě včetně jeho předchůdce Benedikta XVI., uvedl Vatikán.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 226)