Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Podle šéfa korejské zpravodajské služby se pracuje na možné návštěvě papeže v Severní Koreji

Ze světa / kir / ČTK / 9. července 2021 13:17
Podle šéfa korejské zpravodajské služby se pracuje na možné návštěvě papeže v Severní Koreji

Ilustrační foto: severokorejský voják ukazuje na mapu s demarkační linií
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Soul - Šéf jihokorejské zpravodajské služby Pak Če-won řekl, že pracuje na možné návštěvě papeže Františka v Severní Koreji. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na agenturu Fides, která je spojená s Vatikánem.

Podle Reuters by to byla vůbec první návštěva nejvyššího představitele katolické církve v uzavřeném státu, který na svém území neumožňuje trvalé působení kněží. Ví se jen velmi málo o tom, kolik je v KLDR katolíků a jak svou víru praktikují.

Fides, která je oficiální agenturou Papežských misijních společností, uvedla, že Pak Če-won informaci, že pracuje na návštěvě papeže v Severní Koreji, oznámil v pondělí na bohoslužbě v jihokorejském Mokpchu. Účastníkům bohoslužby sdělil, že se setká s arcibiskupem Kim Hi-jongem z Kwangdžu a s vatikánským velvyslancem v Jižní Koreji arcibiskupem Alfredem Xuerebem, aby diskutovali o možné papežské návštěvě v Pchjongjangu.

Jihokorejská Národní zpravodajská služba (NIS), jejímž je Pak ředitelem, údajné tvrzení svého šéfa v Mokpchu podle Reuters oficiálně nepotvrdila. Kontaktovaná osoba, která se mše zúčastnila, přítomnost Pak Če-wona na bohoslužbě potvrdila, k jeho výrokům při ní se ale vyjádřit nemohla.

V roce 2018 jihokorejský prezident Mun Če-in předal papeži ústně pozvání od severokorejského vůdce Kim Čong-una, s nímž se o měsíc dříve setkal. Vatikánští představitelé poté uvedli, že zváženo bude oficiální písemné pozvání. Není ovšem jasné, zda od té doby nějaké pozvání přišlo.

Církevní představitelé také řekli, že papež, který již mnohokrát vyzýval ke sblížení obou Korejí, by za určitých podmínek takovou cestu zvážil, pokud by mohl pomoci míru.

Papež se nyní zotavuje v římské nemocnici z operace tlustého střeva. V září by měl navštívit Slovensko a Maďarsko. Podle mluvčího Vatikánu Mattea Bruniho je to jediná cesta, o které se nyní uvažuje.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
28%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
49%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
14%
 
(Počet hlasů celkem: 104)