Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Biskupové vyzvali k volbě těch, kdo staví na pravdě a katolických hodnotách

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 15. července 2021 9:25
Biskupové vyzvali k volbě těch, kdo staví na pravdě a katolických hodnotách

Logo ČBK
Autor: ČBK

Velehrad - Čeští a moravští biskupové římskokatolické a řeckokatolické církve vyzvali, aby občané v nadcházejících parlamentních volbách podpořili ty subjekty, které své jednání staví na hodnotách pravdy a svobody. Uvedli to ve svých dvou prohlášeních přijatých na setkání na Velehradě. Jedno je určené široké veřejnosti a druhé věřícím.

Na společnost se obracejí s tím, že parlamentní volby považují jako každé volby za významnou příležitost ovlivnit další směřování země. " Náš hlas je jeden z mnoha, přece však můžeme svou vědomou a dobře promyšlenou volbou podpořit ty a právě ty, kteří nejen zastávají určitý politický program, ale jejichž postoje a způsob jejich života svědčí o tom, že své jednání staví na hodnotách pravdy a svobody jako na zásadních hodnotách pro zachování a rozvoj demokracie," uvedli.

Na věřící se obracejí s tím, že přicházející volby nejsou jen jedněmi z mnohých. "Každé volby jsou jedinečné a důležité, možná něčím významné a přelomové, protože zajišťují naší zemi další směřování," uvedli. Křesťan by neměl podle biskupů volit jen podle osobních preferencí, ale měl by mít vždy na zřeteli obecné dobro, a tím i křesťanskou lásku k bližnímu.

"Je třeba dobře rozmýšlet nad prezentovanými volebními programy a prohlášeními, abychom nepodporovali ty, jejichž úmysly jsou v rozporu s katolickým učením, například v oblasti morálky, spravedlnosti či záměry stvořitele s člověkem," píší biskupové.

Mezi tématy, která se ve volebních tématech u některých subjektů objevují, je například prosazení manželství stejnopohlavních párů. K němu na Velehradě biskupové uvedli, že rozšíření instituce manželství na stejnopohlavní páry považují za krok nesprávným směrem. Základem manželství je soužití muže a ženy a jeho hlubokým smyslem také zajištění kontinuity lidského rodu, napsali. Smysluplnějším řešením podle ČBK může být svazek stejnopohlavních párů označit jiným názvem.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)