Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Meeting Brno otevírá prostor pro dialog mezi kulturami i náboženstvími

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 26. července 2021 20:17
Meeting Brno otevírá prostor pro dialog mezi kulturami i náboženstvími

Meeting Brno
Autor: Meeting Brno

Brno - Festival Meeting Brno po roce znovu otevře prostor pro dialog mezi kulturami, národy i náboženstvími. Jeho letošní podtitul Pravda vítězí? se shoduje s heslem na české prezidentské standartě, ovšem přidává k němu otazník. Poukazuje tak na problematiku ohýbání skutečnosti ve prospěch ideologií. Festival začíná dnes, potrvá do 1. srpna.

Program tvoří více než 20 akcí, ode dneška například najdou zájemci v areálu augustiniánského opatství na Mendlově náměstí výstavu Moc bezmocných. Je věnovaná odkazu Václava Havla. Festival několika akcemi připomene také 100. výročí narození odbojářky Marie Kudeříkové, kterou jako mladou dívku popravili nacisté a její životní příběh později využívala komunistická propaganda.

Páteční večer věnovali organizátoři ukrajinské a běloruské současnosti i historii. Festivalový program nabídne i divadelní představení, diváci se mohou těšit na Divadlo Feste zpracovávající téma hilsneriády nebo na premiéru hry o matematikovi a brněnském rodákovi Kurtu Gödelovi v podání uměleckých uskupení Mikro-teatro a Bazmek entertainment.

Festival Meeting Brno každoročně připomíná oběti druhé světové války, ale také události spjaté s vysídlením Němců z Brna na konci května 1945. Ženy, děti i starci tehdy šli pěšky z dnešního Mendlova náměstí do Pohořelic a dále k hranicím. Pouť smíření, součást festivalu, vede opačným směrem, končí v augustiniánském klášteře. Tradičně se koná v termínu blízkém květnovému výročí. Letos i loni ale pořadatelé kvůli pandemii koronaviru přistoupili ke změně. Tentokrát vyjdou účastníci pouti v sobotu 31. července dopoledne.

Přesný program festivalu najdou zájemci na webu www.meetingbrno.cz.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 275)