Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František vyzval k očkování proti covidu-19, podle něj jde o akt lásky

Ze světa / vlu / ČTK / 18. srpna 2021 21:21
Papež František vyzval k očkování proti covidu-19, podle něj jde o akt lásky

Papež František
Autor: Flickr.com / Mazur/catholicnews.org.uk

Vatikán - Papež František dnes vyzval k očkování proti covidu-19. Podle něj jde o akt lásky, který očkovaný člověk prokazuje svým blízkým a celé společnosti. Podle papeže díky vakcínám existuje naděje, že epidemie covidu-19 skončí. Stane se tak, pokud bude očkování dostupné všem, řekl papež, který již dříve kritizoval nerovnou distribuci očkovacích látek ve světě.

Papež František podpořil očkování proti covidu-19 opakovaně. Hlavní představitel katolické církve se nechal naočkovat ve Vatikánu v březnu letošního roku. Vatikán navíc podal několik stovek dávek také lidem bez domova.

„Nechat se naočkovat preparáty schválenými úřady je akt lásky,“ uvedl papež ve videu zaslaném v rámci kampaně It’s up to you, která má podpořit očkování v USA a v dalších zemích na americkém kontinentu. „Nechat se naočkovat je jednoduchým způsobem, jak podpořit obecné blaho a pečovat o ostatní, a především ty nejzranitelnější, lidi,“ dodal římský biskup.

Podle papeže vakcíny dávají naději, že epidemie covidu-19 skončí. „Ale jen pokud budou dostupné (vakcíny) všem a budeme mezi sebou spolupracovat,“ dodal papež František, který v  minulosti kritizoval nerovnou distribuci vakcín proti covidu-19 mezi bohatými a chudými zeměmi. Vyzval také k pozastavení patentů, jež se vakcín týkají.

Papežova slova podpořili kardinálové a církevní představitelé z latinskoamerických zemí. Ti zdůraznili, že očkování je morální zodpovědností vůči komunitě. V latinskoamerických státech je proočkovanost obvykle nižší než v USA a Kanadě. I mezi těmito státy ale panují výrazné rozdíly. V Chile či Uruguayi má dokončené očkování kolem 70 procent populace, v některých středoamerických státech, například v Hondurasu a Guatemale, je naočkována proti covidu-19 méně než desetina obyvatelstva.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 210)