Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež Jan Pavel I. by mohl být blahořečen příští rok

Ze světa / vlu / ČTK / 28. srpna 2021 23:20
Papež Jan Pavel I. by mohl být blahořečen příští rok

Albino Luciani byl v pořadí 263. papež. Byl zvolen 26. srpna 1978, zemřel 28. září téhož roku.
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Vatikán - Papež Jan Pavel I., jehož pontifikát trval pouhých 33 dní, by mohl být blahořečen příští rok. Oznámila to dnes s odkazem na italská média agentura Kathpress.

Jan Pavel I. zemřel v roce 1978 na srdeční zástavu 33 dní od jmenování papežem, v čele katolické církve ho pak vystřídal Jan Pavel II.

Proces blahořečení Vatikán zahájil v roce 2003 a nyní se podle Kathpress blíží do posledního stadia. Schůzka, na níž se definitivně rozhodne, je naplánovaná na říjen.

Jan Pavel I. byl papežem zvolen 26. srpna 1978. Narodil se jako Albino Luciani v roce 1912 v severní Itálii a byl prvním papežem narozeným ve 20 století.

Jeho nástupce Jan Pavel II. ho roku 2003 označil za služebníka božího a otevřel tak cestu k blahořečení. Současný papež František roku 2017 ocenil jeho „hrdinské ctnosti“.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)