Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Biskupství postavilo na kraji Plzně dům s 30 nájemními byty pro seniory

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 30. srpna 2021 22:02
Biskupství postavilo na kraji Plzně dům s 30 nájemními byty pro seniory

Nový bytový dům s 30 byty
Autor: Tbona.cz

Plzeň - Nový bytový dům s 30 byty určenými pro nájemní bydlení seniorů, postavilo v okrajové části Plzně Nové Hospodě Biskupství plzeňské. Za bydlení v bytech 1+kk a 2+kk zaplatí senioři 7000 nebo 11.000 korun měsíčně. Všechny byty, které biskupství nabízí k pronájmu prostřednictvím realitní kanceláře, mají sociální zařízení a kuchyňskou linku se základními spotřebiči. V případě potřeby či zájmu se mohou nájemníci obrátit na charitu, která jim za poplatek pomůže zajistit chod domácnosti a další služby. Novostavbě dnes požehnal biskup Tomáš Holub, řekl ČTK mluvčí biskupství Pavel Říha.

„Benefitem tohoto bydlení je, že senioři mají jistotu seriózního jednání ze strany biskupství. Budou žít v domě s lidmi, kteří jsou jim věkově blízcí. V rámci domu je k dispozici společenská místnost, kde se mohou nájemníci scházet. Stejně tak je k dispozici venkovní prostor pro trávení volného času společně s ostatními,“ popsal. Využít lze také venkovní místa k parkování a za měsíční poplatek i krytá parkovací stání. Dům stojí v okrajové části města poblíž lesa, 50 metrů od domu je zastávka trolejbusu a blízko je nákupní zóna na Borských polích.

V domě má kancelář Městská charita Plzeň, která může seniorům v případě zájmu pomoci s chodem domácnosti a s domácími pracemi. Může jim pomoci například s domácími pracemi i nákupy, se zajištěním zdravé stravy nebo také při zprostředkováním kontaktu s okolím. Charita může zajistit seniorům také polohovací postele, zdravotní pomůcky nebo kosmetické a kadeřnické služby i objednání městské přepravní služby Senior taxi. Pomoci může i s dosažením přídavku na péči. Potenciálním nájemníkům, kteří jsou v obtížné finanční situaci, zároveň může biskupství poradit a pomoci také při získání příspěvku na bydlení nebo příspěvku v nouzi.

Biskupství spolupracuje s organizací Víc než jen bydlení, která se zaměřuje na zprostředkování nájemního bydlení pro lidi ohrožené sociálním vyloučením nebo diskriminací, což mohou být i senioři. Pro lidi v tíživé sociální situaci je podle Říhy často obtížné dosáhnout na klasický nájem. „Bydlí tak často v ubytovnách, což je finančně nevýhodné jak pro nájemce, tak pro stát, který vlastně dotuje takzvaný obchod s chudobou. Od standardního nájemního bydlení klienta často dělí pouze předsudky majitelů nebo určitá neznalost realitního trhu a obavy z nezbytné administrativy,“ řekl.

Plzeňské biskupství se rozhodlo investovat do bytů už před lety. Zejména v Plzni vlastní několik domů se stovkami komerčně využívaných bytů. Je to jeden ze způsobů, jak si chce zajistit vlastní příjmy.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 210)