Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Funkci děkana KTF obhájil Vojtěch Novotný

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 20. října 2021 13:56
Funkci děkana KTF obhájil Vojtěch Novotný

Nový děkan KTF UK prof. Vojtěch Novotný
Autor: www.apha.cz / Vladimír Šigut

Praha - Dnes na mimořádném zasedání akademického senátu Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy zvolila staronovým děkanem profesora Vojtěcha Novotného. Získal celkem 8 hlasů. Jeho protikandidát, současný proděkanem pro vědu, David Vopřada získal 4 hlasy.

Prof. PhLic. Vojtěch Novotný, Th.D. je český teolog, laik, svůj vědecký zájem směřuje na výklad základních otázek katolické teologie a na české dějiny tohoto vědního oboru. Vystudoval studium filosofie na Lateránské univerzitě v Římě, dále studoval na římské Accademia Balthasar. Licenciát filosofie získal v roce 1997 na Pontificia Universitas Gregoriana. V roce 2006 na Katolické teologické fakultě UK ukončil doktorské studium teologie, v roce 2009 se zde také habilitoval. O šest let později byl jmenován profesorem. Funkci děkana zastává od roku 2018. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

25. 4. 2019 22:24 / AKTUALIZOVÁNO

Zemřel bývalý děkan KTF Václav Wolf


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
19%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 320)