Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Modlitba za domov se bude konat v novém kostele Krista Spasitele v Praze na Barrandově

Domácí zpravodajství / kir / ERC, red. / 27. října 2021 8:16
Modlitba za domov se bude konat v novém kostele Krista Spasitele v Praze na Barrandově

Skleněný kříž v kostele Krista Spasitele na Barrandově
Autor: Clovekavira.cz / Martin Myslivec

Praha - Tak jako každý rok, připomene i letos Ekumenická rada církví (ERC) spolu s dalšími lidmi dobré vůle 28. říjen, Den vzniku samostatného Československa, tradiční Modlitbou za domov. Vlastní Modlitba za domov se bude konat v nově vybudovaném Kostele a komunitním centru Krista Spasitele v Praze na Barrandově a jejím hlavním tématem bude naděje.

Modlitba za domov začne 28. října v 15:00 a bude přenášena živě Českou televizí na programu ČT 2. Hudebními hosty budou Igor Orozovič a Vladimír Javorský. Komponovaný pořad se zajímavými hosty budou moderovat Lucie Výborná a evangelický farář Jaroslav Pechar. Pozvání do pořadu přijali MUDr. Anna Kočovská a Gisela Younisová, které pracovaly na covidových odděleních, biskup Tomáš Holub a teolog Pavel Černý a zástupci komunity na Barrandově Kateřina Boušová a farář Josef Ptáček.

Modlitba za domov se bude konat v novém kostele Krista Spasitele v Praze na Barrandově

Pozvánka na Modlitbu za domov
Autor: ERC

Od 15. do 28. října připravuje Ekumenická rada církví s dalšími partnery na několika místech na Barrandově doprovodný program Modlitby za domov, který nabídne stavění Lego® města, výstavu dětských výtvarných prací, rodinnou bohoslužbu, tvořivé dílny a kulturní vystoupení.

"Doufáme, že Vám Modlitba za domov přinese naději a že se spolu s námi spojíte v modlitbě i v zamyšlení nad slovy Ježíše Krista: „Já jsem s vámi“, která dala letošnímu ročníku jeho motto", uvádí zástupci ERC. Akce se koná s podporou Ministerstva kultury ČR.

Více informací najdete na webové stránce www.modlitbazadomov.cz.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)