Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Po čtyřiceti letech byl vydán nový evangelický zpěvník

Domácí zpravodajství / kir / e-cirkev.cz, red / 2. prosince 2021 12:46
Po čtyřiceti letech byl vydán nový evangelický zpěvník

Nový evangelický zpěvník
Autor: www.e-cirkev.cz

Praha, Brno, Ostrava - "Dlouho očekávaný okamžik je tu. Léta práce a příprav na novém evangelickém zpěvníku se zúročila v letošním adventním čase. Kniha je na světě", uvádí redakce zpravodajství serveru e-cirkev.cz k aktuální distribuci nového zpěvníku. Ve středu 1. prosince zamířila do sídel všech seniorátů Českobratrské církve evangelické nákladní auta se zásilkou více než dvou desítek tisíc nových evangelických zpěvníků.

V sídle seniorátů si je vyzvednou jednotlivé farní sbory a budou je distribuovat ke všem, kdo si je objednali v předprodeji začátkem letošního léta. Spolu s touto zásilkou putují do sborů také nové chorálníky.

Současně s tím vrcholí příprava nové mobilní aplikace, která bude kromě textů všech písní obsahovat také vypínatelnou vrstvu kytarových doprovodů. Aktuálně je aplikace ve stadiu testování a s jejím spuštěním se počítá do Vánoc 2021.

V neposlední řadě se dokončují také nové webové stránky zpěvníku. Budou obsahovat nejen všechny písně v PDF formátu, ale řadu podnětů a doprovodných materiálů. Stránky by se měly postupem času rozšiřovat a fungovat také jako prostor ke sdílení a následné práci s novým zpěvníkem.

Zpěvník měl být slavnostně uveden na několika shromážděních v Praze a v Brně na začátku adventu. Kvuli zhoršení epidemiologické situace byla ale zrušena. Knižní podoba zpěvníku má přibližně 1200 stran a není jen knihou písní, ale také domácích pobožností, modliteb a dalších textů. Zpěvník přináší i různé další hudební a zpěvní formy, kánony, moderní písničky, responzoriální zpěvy. Cílem byla podle vydavatelů obsahová pestrost. 

V současnosti je ve sborech církve používán převážně zpěvník vydaný v osmdesátých letech minulého století. Později k němu vyšel dodatek. Zejména mezi mládeží je pak populární zpěvník Svítá.

Výtisky zpěvníku i chorálníku je možné objednávat přes e-shop Českobratrské církve evangelické.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
26%
 
Ne
19%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 42)