Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Zástupci křesťanů obviňují Izrael z diskriminace kvůli restrikcím v cestování

Ze světa / kir / ČTK / 16. prosince 2021 1:26
Zástupci křesťanů obviňují Izrael z diskriminace kvůli restrikcím v cestování

Náměstí v Betlémě s chrámem Narození Páně (2018)
Autor: Pavlína Buzková

Jeruzalém - Mluvčí křesťanských církví ve Svaté zemi ve středu obvinil Izrael, že během vánočního období diskriminuje křesťanské turisty, kteří se před příchodem pandemie ve velkých počtech sjížděli na místa spojovaná s narozením Ježíše Krista. Izrael minulý měsíc uzavřel hranice pro zahraniční turisty kvůli šíření nové varianty koronaviru omikron, tento týden ale udělal výjimku pro oblíbené poznávací výlety pro mladé Židy z celého světa.

Agentura AP napsala, že tento týden mají do Izraele dorazit skupiny ze Spojených států. Účastníci těchto zájezdů musejí být plně naočkovaní, po příletu se testují a skupiny jsou oproti minulosti menší.

Vadí abú Násir, mluvčí a poradce různých křesťanských církví ve Svaté zemi, uvedl, že selektivní přístup vede k diskriminaci křesťanských poutníků. "Rasistická diskriminace nikdy není na žádný způsob přijatelná," napsal na facebooku. "Vyzývám izraelské úřady, aby ke všem, kdo chtějí zemi navštívit, přistupovaly stejně," dodal.

Nejmenovaný zástupce katolické církve podle agentury AP řekl, že církevní činitele rozhodnutí Izraele šokovalo a rozzlobilo. Uvedl, že katolická a další křesťanské církve vyzvaly izraelské ministerstvo turistiky, aby na vánoční svátky křesťanským poutníkům umožnilo do země přijet. Nicméně ministerstvo vnitra, které má na starosti pravidla pro vstup do země, uvedlo, že podle současných pravidel nadále není možné pouštět cizince do Izraele.

AP uvádí, že nový zákaz cest ze zahraničí má drtivý dopad na izraelský turistický sektor. Zástupci Betléma, jehož ekonomika je ve velké míře závislá na návštěvnících přijíždějících o Vánocích, jsou zoufalí z toho, že mají zničenou sezonu už druhý rok v řadě. Město Betlém,považované za Kristovo rodiště, leží na Západním břehu Jordánu. Toto palestinské území nemá vlastní letiště a většina návštěvníků se tam dostává z Izraele.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 337)