Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Kaple na Brněnsku působí jako okno do přírody. V dlažbě je kámen z hory Ararat

Kraje: Jihomoravský / kir / ČTK / 18. prosince 2021 17:02
Kaple na Brněnsku působí jako okno do přírody. V dlažbě je kámen z hory Ararat

ilustrační foto: posvátná hora Ararat
Autor: wikipedia.org / Khor Virap / Wikipedia Commons

Veverské Knínice (Brněnsko) - Jako okno do okolní přírody působí nová kaplička, kterou dalo postavit vedení Veverských Knínic na Brněnsku. Autorem návrhu kapličky, kterou v sobotu zasvětí farář Ludvík Bradáč svaté Ludmile, je Ondřej Skála. V dlažbě kapličky, která stojí v krajině nad vesnicí, je umístěn kámen z posvátné hory Ararat, u níž podle bible přistál Noe se svou archou. O vzniku kapličky se hovořilo delší dobu, samotné postavení trvalo necelý půlrok, řekla ČTK starostka Veverských Knínic Zuzana Armutidisová (nez.).

"Samotný návrh kapličky jsme měli už od roku 2019, nejprve jsme ale museli stavbu dobře naplánovat, zjistit možnosti a do toho vše zkomplikovala i pandemie. Díky přípravě jsme ale zjistili, že máme spolupracovníky, kteří umí pracovat se speciálním betonem, který má zajistit větší odolnost kapličky. Společnost Colas, která u nás pracovala na opravě návsi nám sponzorsky, tedy zdarma, vybagrovala a vybetonovala základovou desku kapličky," konstatovala Armutidisová.

Kámen z hory Ararat přivezla starostka z pracovní cesty do Arménie, když bylo jasné, že se kaplička bude stavět. Zasvěcena bude svaté Ludmile, od jejíhož úmrtí letos uplynulo 1100 let.

"Kaplička je oknem do duše krajiny. Místo pro ni je nasyceno pozitivní atmosférou, jde o jeden z vrcholů horizontu nad obcí. Výhled do krajiny i do obce inspiroval nás i pana architekta," uvedla starostka.

Vybudování drobné stavbičky, která má být místem duchovního občerstvení, stálo obec přibližně 100.000 korun.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
47%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 310)