Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Generální sekretář Světové rady církví se setkal s papežem Františkem

Ze světa / / e-cirkev.cz, roz, red. / 5. ledna 2022 14:59
Generální sekretář Světové rady církví se setkal s papežem Františkem

Ioan Sauca generální sekretář SRC
Autor: https://orthodoxtimes.com/

Vatikán - Na začátku prosince minulého roku přijal papež František při soukromé audienci úřadujícího generálního sekretáře Světové rady církví (SRC), reverenda Ioana Saucu, uvádi server e-cirkev.cz na základě zpravodajství SRC. Zástupce Světové rady církví navštívil také kardinála Kurta Kocha, který zároveň stojí v čele Papežské rady pro jednotu křesťanů. 

Setkání nabídlo příležitost hovořit o řadě témat, týkajících se vztahu římskokatolické církve a Světové rady církví, stejně jako se dotknout připravovaného 11. valného shromáždění, které je plánováno na přelom srpna a září 2022 do německého Karslruhe. 

Po skončení oficiální audience u papeže navštívil generální sekretář sídlo Papežské rady pro jednotu křesťanů, kde se setkal s kardinálem Kochem, biskupem Farellem a dalšími představiteli. Tématem hovoru byly problémy spojené s pandemií covidu-19 a jejich vliv na ekumenické vztahy.

Čas byl také na diskusi o účasti římskokatolické církve na přípravách valného shromáždění Světové rady církví a také o složení oficiální katolické delegace, která se valného shromáždění zúčastní. Koch se Saucou hovořili i o dalších tématech, jako například o přípravě Týdne modliteb za jednotu křesťanů, o 1700. výročí prvního ekumenického koncilu (jinak též nicejského podle místa, kde r. 325 proběhl) v roce 2025. Řeč byla také o možnostech posílení jednoty křesťanů v ekumenickém kontextu prostřednictvím společného misijního působení ve světě.

Ioan Sauca je duchovní rumunské pravoslavné církve. Působí jako profesor misiologie a ekumenické teologie na univerzitě ve francouzském Bossey. Na pozici úřadujícího generálního sekretáře Světové rady církví je od roku 2020, kdy vystřídal svého předchůdce Olava Fykse Tveita, norského luteránského teologa, který úřad zastával od roku 2010. Generální sekretář SRC je odpovědný za práci Rady i jejích zaměstnanců, a také ji zastupuje navenek, uzavírá informaci o setkání portál e-cirkev.cz. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
30%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 784)