Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Lednové ekumenické týdny modliteb jsou zaměřeny na tříkrálový příběh a slavení Šabatu

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 7. ledna 2022 17:02
Lednové ekumenické týdny modliteb jsou zaměřeny na tříkrálový příběh a slavení Šabatu

Ilustrační foto
Autor: facebookový profil Židovské obce v Praze

Praha, Brno, Ostrava - Církev po desetiletí začíná nový rok společně na modlitbách s prosbami za Boží působení, vedení a požehnání napříč denominacemi a společenstvími v jednolitých městech a komunitách. Tématem prvního letošního ekumenického týdne, tzv. Aliančního týdne modliteb od 9. do 16. ledna, je v letošním roce Šabat.  

Podle pořádající České evangelikální aliance Šabat znamená zastavení, čas k odpočinku, pauzu. Když nás Bůh jednou týdně vyzývá, abychom vše odložili, chce nám zachovat svobodu. Neměli bychom se nechat určovat svými starostmi, potřebami nebo prostředím, ale žít z důvěrného vztahu s naším Stvořitelem, uvádí ve své pozvánce pořadatelé. 

Smyslem tohoto Aliančního týdne modliteb 2022 nemá být protest proti práci o nedělích, ale příležitostí znovuobjevit svobodu uprostřed světa neúprosných požadavků a tlaku.

Věřící se každý den zaměří na jeden aspekt šabatu: identitu, zaopatření, odpočinek, soucit, připomínání si, radost, štědrost a naději. Podrobný průvodce modlitebním týdnem je ke stažení zde.

Druhý ekumenický týden, tzv. Týden modliteb za jednotu křesťanů, pořádá Ekumenická rada církví (ERC) ve spolupráci s Českou biblickou konferencí od 18. do 25. ledna. Tématem týdne modliteb je verš „Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit“ (Mt 2,2). Průvodce k týdnu modliteb je k dispozici na webu ERC.

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej-03

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Setkali jste se ve svém okolí s násilím vůči ženám?
Ano, sama jsem měla špatnou zkušenost
21%
 
Ano, v mém blízkém okolí
26%
 
Ne
50%
 
Nevzpomínám si
2%
 
(Počet hlasů celkem: 137)