Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Indie povolila charitě Matky Terezy opět čerpat peníze ze zahraničí

Ze světa / kir / ČTK / 9. ledna 2022 16:13
Indie povolila charitě Matky Terezy opět čerpat peníze ze zahraničí

Ilustrační foto: Řád misionářek lásky založila Matka Tereza
Autor: Wikipedia.org / Túrelio / Creative Commons

Kalkata - Indická vláda opět povolila náboženské kongregaci založené Matkou Terezou přijímat zahraniční finanční prostředky. Indie zablokovala charitativní organizaci příjem peněz před několika týdny s tím, že organizace nesplňuje podmínky místních zákonů. Uvedla to agentura AP s odvoláním na informace od poslance Dereka O'Briena.

Derek O’Brien, poslanec opoziční strany v indickém svazovém státě Bangla Kongres Trinamúl, na twitteru uvedl, že kongregace se vrátila na seznam schválených sdružení poté, co ji byla obnovena licence pro přijímání financí ze zahraničních příspěvků.

Indická vláda o Vánocích zamítla žádost charity o obnovení licence, která jí umožňuje přijímat zahraniční finanční prostředky. Tím jí zablokovala cestu k hlavnímu finančnímu zdroji, na kterém závisí při realizaci svých programů na podporu chudých.

Rozhodnutí vlády přišlo v době, kdy hinduistické organizace s vazbami na stranu indického premiéra Naréndry Módího kongregaci obviňují, že se pod rouškou charity snaží obrátit chudé hinduisty na křesťanství. Kongregace to odmítá.

Misionářka albánského původu Matka Tereza, která působila především v Indii, založila řád Misionářky lásky v roce 1950. Pro svou činnost ve prospěch nemocných a chudých nejen v Indii se stala ztělesněním milosrdenství; byla oceněna řadou vyznamenání, včetně Nobelovy ceny za mír, a po své smrti byla v září 2016 prohlášena papežem Františkem za svatou. Její kongregace sdružuje přes 3000 jeptišek, které po celém světě provozují hospice, komunitní kuchyně, školy nebo domovy pro opuštěné děti.

Indie je domovem druhé největší katolické populace v Asii, po Filipínách. Zhruba 18 milionů katolíků však představuje v převážně hinduistické zemi s témě 1,4 miliardou obyvatel jen malou menšinu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 190)