Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Apoštolský nuncius Balvo v České republice končí, byl pověřen novou misí v Austrálii

Domácí zpravodajství / kir / vaticannews, red. / 17. ledna 2022 13:01
Apoštolský nuncius Balvo v České republice končí, byl pověřen novou misí v Austrálii

apoštolský nuncius arcibiskup Charles Daniel Balvo
Autor: https://www.facebook.com/svatovitskakatedrala

Vatikán, Praha - Dosavadní apoštolský nuncius v České republice, arcibiskup Charles Daniel Balvo, byl pověřen novou misí. Papež František jej jmenoval apoštolským nunciem v Austrálii, uvádí dnes server Vatican News.

Arcibiskup Charles Daniel Balvo byl jmenován apoštolským nunciem v České republice 21. září 2018. 

Narodil se 29. června 1951 v americkém Brooklynu. Na kněze byl vysvěcen 6. června 1976 v New Yorku. Studia absolvoval ve Spojených státech a v Římě, kde na Papežské gregoriánské univerzitě získal nejprve licenciát z biblistiky a posléze také doktorát z kanonického práva.

Do diplomatických služeb vstoupil 1. března 1987, působil postupně na diplomatických zastupitelstvech Svatého stolce v Ghaně, Ekvádoru, Chile, v České republice, Jordánsku a na Litvě. 1. dubna 2005 byl jmenován apoštolským nunciem na Novém Zélandu a dalších ostrovech a apoštolským delegátem Oceánie. 17. ledna 2013 následovala nominace do Keni a na post stálého pozorovatele Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a pro lidská sídla (UN-Habitat). Na konci téhož roku, 21. prosince, k těmto funkcím přibylo jmenování apoštolským nunciem v Jižním Súdánu. 

Nyní, po více než tříleté misi v naší zemi, se vrátí do oblasti, s níž je dobře obeznámen a která byla jeho první destinací v roli apoštolského nuncia.

Nuncius hraje významnou roli při výběru nových biskupů v katolické církvi. Nový nuncius pro Českou republiku nebyl ještě jmenován.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)