Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou ČR vynesla rekordních 137,6 mil. Kč

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 4. února 2022 10:01
Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou ČR vynesla rekordních 137,6 mil. Kč

Ilustrační foto
Autor: Trikralovasbirka.cz

Praha, Brno, Ostrava - Letošní Tříkrálová sbírka, při které koledníci po loňské pauze opět vyšli koledovat do ulic, skončila s rekordním výsledkem. Na sbírkovém kontě se díky dárcům zatím nashromáždilo rekordních 137,6 milionu korun. Pořadatelé z Charity ČR to uvedli na webu.

V neděli 16. ledna ukončili po celé republice koledníci svoji dvoutýdenní pouť se zapečetěnými kasičkami, nicméně sbírka pokračovala ve virtuálním prostředí v podobě on-line koledy do 31. ledna. Koledníci ze všech koutů země vykoledovali do kasiček 128,3 milionu korun, on-line koledování nyní vykazuje 3,6 milionu korun a bezhotovostní dary tvořily k dnešnímu dni 4,6 milionu korun.

Spočteno je 99,3 procenta kasiček, zbývá spočítat výnos posledních 176 – jde o kasičky, u nichž rozpečetění brání buď karantény pracovníků charity, nebo zaměstnanců obecních úřadů, kde byly kasičky před sbírkou zapečetěny.

Diváci tradičního Tříkrálového koncertu, který vysílala Česká televize v neděli 9. ledna, přispěli do pomyslné kasičky více než milionem korun.

I letos ale do koledování zasáhla pandemie. Například tím, že koledníci nemohli vyrazit do ulic nebo se nekoledovalo ve všech obcích tak jako v minulých letech.

"Všichni jsme moc rádi, že naši koledníci mohli letos opět přinášet lidem radost a Boží požehnání. Přestože bylo vzhledem k situaci o něco méně kolednických skupin než před dvěma lety, výsledek Tříkrálové sbírky je vyšší než dosud rekordní výsledek roku 2020 – tedy roku před covidem, kdy bylo pro potřebné vykoledováno 133,8 milionu korun," říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v zemi. Výtěžek každoročně putuje na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným, hlavně v regionech v místě sbírky. Asi desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc v zahraničí. Za celou dobu existence sbírky se podařilo vybrat zhruba 1,5 miliardy korun.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)