Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Věřící se poprvé od začátku pandemie vrací na poutní místo v Lurdách

Ze světa / kir / ČTK / 15. února 2022 21:06
Věřící se poprvé od začátku pandemie vrací na poutní místo v Lurdách

Socha Panny Marie v lurdské jeskyni na místě mariánského zjevení
Autor: Wikipedia.org / Manuel González Olaechea y Franco / Creative Commons

Lurdy - Po téměř dvou letech se poprvé na poutní místo ve francouzských Lurdách vrátili návštěvníci, nebyli zde od začátku pandemie covidu-19. K návratu došlo symbolicky, 11. února, protože v tento den v roce 1858 se zde poprvé údajně zjevila Panna Marie. Na slavnostní liturgii přišly 4000 lidí, informovala agentura AFP.

"Při tomto výročí (...) mohou poutníci opět vstoupit do jeskyně a učinit jedno z gest, která jsou pro ně tak důležitá: dotknout se této skály na znamení důvěry v Pannu Marii, položit na ni své radosti, smutky a úzkosti," řekl agentuře AFP správce svatyně Olivier Ribadeau Dumas.

Uzavření jeskyně se výrazně podepsalo na návštěvnosti jihofrancouzského města se 14.000 obyvatel, jehož rozpočet závisí z 90 procent na cestovním ruchu. Ve městě je na 150 hotelů a část obyvatel tam žije jen během turistické sezony. Před pandemií do Lurd ročně zavítalo na 3,5 milionu poutníků. Hoteliéři teď doufají, že s koncem koronavirových restrikcí se sem turisté opět vrátí.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)