Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Biskup František Václav Lobkowicz bude mít pohřeb 26. února v Ostravě

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 21. února 2022 21:11
Biskup František Václav Lobkowicz bude mít pohřeb 26. února v Ostravě

Biskup František Václav Lobkowicz
Autor: Člověk a víra

Ostrava - První ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz, který ve čtvrtek zemřel ve věku 74 let, bude mít pohřeb v sobotu 26. února. Poslední rozloučení se bude konat v ostravské katedrále Božského Spasitele. Po mši budou biskupovy ostatky přeneseny a uloženy v kostele svatého Václava. Ostravsko-opavská diecéze to oznámila na svém webu

Kondolenci k úmrtí biskupa zaslal jménem papeže Františka vatikánský státní sekretář kardinál Pietro Parolin, uvedla mluvčí České biskupské konference Monika Klimentová. „Otce biskupa, který velkodušně sloužil církvi, svěřuje papež František Božímu milosrdenství a vyprošuje mu u Pána odměnu věčného života přislíbenou všem věrným služebníkům evangelia. Papež František uděluje z celého srdce své apoštolské požehnání všem pozůstalým a všem, kdo se účastní posledního rozloučení,“ uvedl Parolin. Všechny duchovní a celé společenství věřících diecéze papež ujistil o své blízkosti.

„Se zemřelým biskupem bude příležitost se rozloučit již v pátek 25. února od 14:00 do 18:00 v kostele svatého Václava v Ostravě, kde bude rakev se zesnulým vystavena pro soukromé rozloučení a modlitbu,“ uvedl mluvčí diecéze Pavel Siuda.

V sobotu v 10:55, tedy pět minut před zahájením pohřební mše, se celou ostravsko-opavskou diecézí rozeznějí zvony, které pozvou věřící k modlitbě za zemřelého biskupa. „Většina věřících nebude mít možnost osobní účasti na pohřební mši svaté v Ostravě. Lidem tuto událost zprostředkuje přímý přenos televize Noe, který začíná v 11:00,“ uvedl Siuda.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
46%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
54%
 
V mé církvi již ženy slouží
0%
 
(Počet hlasů celkem: 13)