Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František se vydal na ruskou ambasádu. Jde o bezprecedentní diplomatický krok

Ze světa / kir / Aktualne.cz, ČTK / 25. února 2022 13:58
Papež František se vydal na ruskou ambasádu. Jde o bezprecedentní diplomatický krok

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative commons

Vatikán - Papež František se v pátek vydal na ruskou ambasádu u Svatého stolce (Vatikánu), aby moskevskému velvyslanci vyjádřil znepokojení nad invazí na Ukrajinu. Podle serveru Aktuálně.cz se jedná o bezprecedentní odklon od diplomatického protokolu.

 Je to totiž nejspíš úplně poprvé, co papež na nějakou ambasádu za tímto účelem vyrazil v době konfliktu. Vyslance obvykle naopak přijímá vatikánský státní sekretář nebo se s papežem setkávají v Apoštolském paláci.

Papež František jednal s ruským velvyslancem ve Vatikánu Alexandrem Avdějevem zhruba půl hodiny. Podle agentury AP je to důkaz, že papež je situací na Ukrajině velmi znepokojen a chce se osobně angažovat v ukončení války.

Přitom dnes také Vatikán oznámil, že papež kvůli akutní bolesti kolena ruší nedělní cestu do Florencie, kde se měl účastnit setkání biskupů a starostů ze Středomoří a měl tam sloužit liturgii.

Tento týden už papež v souvislosti s ukrajinskou krizí apeloval na politiky, aby zpytovali svědomí a zdrželi se jakýchkoli kroků, jimiž by způsobili lidem další utrpení. K dalším modlitbám za mír František vyzval na středu 2. března, kdy pro křesťany začíná předvelikonoční postní období. V souvislosti s napadením Ukrajiny pak i u nás řada církevních organizací  nabízí přístřeší uprchlíkům a vyhlašuje sbírky.

V sobotu pak papež František telefonicky hovořil s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenskyjim. Vyjádřil mu hlubokou lítost nad tragickými událostmi, které se v současné době odehrávají.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)