Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František se po třech letech vrátí na cestu do Afriky

Ze světa / kir / ČTK, red. / 5. března 2022 0:33
Papež František se po třech letech vrátí na cestu do Afriky

Ilustrační foto: satelitní snímek afrického kontinentu
Autor: wikipedie.org / NASA / Wikimedia Commons

Vatikán - Papež František na začátku července navštíví Jižní Súdán a Kongo. Informoval o tom ve čtvrtek Vatikán. Návštěvu Jižního Súdánu, nejmladšího státu na světě, František několikrát odložil kvůli obavám o bezpečnost, uvedla agentura Reuters. V Kongu i v Jižním Súdánu se lidé hlásí převážně ke křesťanství.

Do Jižního Súdánu papež pojede v době, kdy si země bude připomínat 11. výročí své samostatnosti. V hlavním městě Jubě bude od 5. do 7. července.

V roce 2013 v Jižním Súdánu vypukla občanská válka, která skončila v roce 2018. Během konfliktu zahynulo na 400.000 lidí. V roce 2019 papež František přijal ve Vatikánu vůdce různých jihosúdánských frakcí. Poklekl před nimi a požádal je, aby uchovali v zemi mír.

Od 2. do 5. července, tedy před návštěvou Jižního Súdánu, hlava katolické církve navštíví konžské hlavní město Kinshasu. "Papež František často vyslovoval svou blízkost lidu Konžské demokratické republiky, který trpí násilím, problémy ve zdravotnictví a politickou nestabilitou," uvedl Vatikán.

František se do Afriky vrátí po třech letech, naposledy navštívil Mosambik, Madagaskar a Mauricius v roce 2019. Dříve byl také v Keni, Ugandě, Středoafrické republice či Egyptě. V dubnu navštíví Maltu.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
19%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 344)